NASI LAUREACI: ADAM ORKISZ, LENA I MAJA TOTON

Czytaj więcej... Czytaj więcej...Z dumą prezentujemy naszych uczniów, którzy zostali laureatami rodzinnego konkursu świątecznego "Stroik Wielkanocny", 🐣 zorganizowanego przez Centrum Kultury w Ropczycach. Adam Orkisz (kl. IIIa) wraz z siostrą zdobyli I miejsce. 😍 Lena (kl. IIa) i Maja (kl. Va) Toton zdobyły III miejsce. 🥰 W dniu 1 kwietnia 2026r. nasi uczniowie otrzymali nagrody z rąk Dyrektora Centrum Kultury Pana Jerzego Frąckowiaka, kierownik CK Pani Agnieszki Róg oraz organizatorki konkursu Pani Żakliny Karaś - Siepierskiej.

Serdecznie gratulujemy wspaniałym laureatom oraz dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i udział w tym pięknym rodzinnym konkursie.

 

Galeria!!!

Czytaj więcej... W ostatnich wiosennych, choć nieco deszczowych dniach, drugoklasiści mieli okazję zmierzyć się w pięknych, emocjonujących potyczkach szachowych. Umysły młodych szachistów pracowały na najwyższych obrotach. 😅

Bo szachy to gra królewska, która już od wieków uczy i wspiera rozwój młodych ludzi, a dorosłym pozwala utrzymać umysł w doskonałej kondycji. Dlatego warto grać w szachy.

Duże brawa dla uczniów klas drugich, którzy stoczyli zacięte pojedynki przy szachownicach. Nie każdemu udało się wygrać, ale każdy nauczył się czegoś nowego, każdy podniósł swój poziom gry.  

Z dumą prezentujemy najlepszą czwórkę szachistów klas drugich:

Alan Wodziński 2a 👏 Bartłomiej Mądro 2b 👏 Julia Kosiek 2a 👏 Józef Kopala 2b 👏

Gratulujemy ! 

Przypominamy wszystkim uczniom naszej szkoły, że zajęcia  Sekcji Szachowej odbywają się we wtorki. (Grupa młodsza - godz. 12.20 - 13.15. grupa starsza: 13.15 - 14.05.)

Zapraszamy!

Galeria zdjęć!!!

Czytaj więcej...𝐃𝐨 𝐬𝐳𝐤𝐨ł𝐲 𝐛𝐞𝐳 ❌🎒𝐩𝐥𝐞𝐜𝐚𝐤𝐚? – 𝐙𝐚𝐩𝐫𝐚𝐬𝐳𝐚𝐦𝐲 🏫!

Ostatni dzień przed Wielkanocną przerwą świąteczną był wyjątkowy. Nasi pomysłowi 👦👧 uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zaproponowali „Dzień bez plecaka”. Na korytarzach można było zobaczyć uczniów, nauczycieli i pracowników, którzy zamiast plecaków przynieśli do szkoły zupełnie inne, ciekawe rzeczy. A pomysłów nie było końca! Można było zobaczyć podręczniki i przybory schowane w 🍲 garnkach, 📦 transporterach dla zwierząt, skrzynkach 🧰 narzędziowych, koszykach, doniczkach, wózkach, walizkach i wielu, wielu innych przedmiotach.

Uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom gratulujemy pomysłowości i wyobraźni, a Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy pomysłu.

 

Dzień bez plecaka 2026

Czytaj więcej...Uczniowie klas 4–8 wybrali się na wspólny wyjazd na lodowisko, który był świetną okazją do aktywnego spędzenia czasu. Po przyjeździe wszyscy założyli łyżwy i rozpoczęli jazdę po lodzie. Początki nie były łatwe dla każdego, jednak z każdą chwilą uczniowie nabierali pewności siebie.

Na lodowisku panowała radosna atmosfera – nie brakowało śmiechu, zabaw oraz wzajemnej pomocy. Starsi uczniowie często wspierali młodszych, co sprzyjało integracji między klasami. Wszyscy starali się jak najlepiej wykorzystać czas na lodzie.

Po zakończeniu jazdy uczniowie wrócili zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Wyjazd okazał się udany i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

 

GALERIA ZDJĘĆ!!!

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...😊😊😊Na świetlicy szkolnej odbył się "Turniej gier i zabaw świetlicowych". W marcu odbywały się rozgrywki w kategoriach wybranych przez dzieci. Świetliczaki mogły się zmierzyć w grach dobrze znanych i lubianych dostępnych w świetlicy, np. dobble, piłkarzyki, uno, pełny kurnik. Rozgrywki wyłoniły mistrzów, którzy otrzymali nagrody. Wszyscy uczestnicy za udział, chęci, uczestnictwo w zabawie i rywalizacji otrzymali upominki. Dziękujemy za aktywność i wspólną zabawę!! 😊😊😊

 

WYNIKI TURNIEJU

Szczur

Klasy 1

  1. Klara Glinka, Milena Zegar, Jan Marcinek
  2. Katarzyna Wodzień, Brunon Katlewski, Liliana Uchman
  3. Julia Drozd, Julia Filip, Oliwia Magdoń

Klasy 2

  1. Kacper Rój
  2. Mikołaj Depowski
  3. Alan Wodziński, Igor Bobulski
  4. Józef Kopala, Marcelina Bieszczad

Klasy 3

  1. Magdalena Strzałka, Jagoda Kania
  2. Aleksandra Wójcik, Mikołaj Wójcik
  3. Maksymilian Miąso

Piłkarzyki

  1. Alan Wodziński
  2. Bartłomiej Skóra
  3. Szymon Mucha

Dobble

  1. Aleksandra Wójcik

Halli - galli

  1. Błażej Marcinek
  2. Hanna Świstak
  3. Zofia Cabaj

Uno

  1. Magdalena Wanat
  2. Liliana Uchman
  3. Antonina Stanek
  4. Amelia Marć

Pełny kurnik

  1. Jagoda Kania, Emilia Magdoń, Wiktor Piecuch

UDZIAŁ:

Adam Orkisz kl. 3a, Antonina Sołtys kl. 3a, Gabriela Mucha kl. 3a, Hanna Wanat kl. 3b, Karolina Tokarz kl. 2b, Liliana Bieszczad kl. 2b, Małgorzata Sołtys kl. 1, Martyna Wanat kl. 1, Milena Przypek kl. 3a, Natalia Kozioł kl. 3a, Nela Kluk kl. 2b, Oliwier Bieszczad kl. 3b, Paulina Knych kl. 2b, Pola Miąso kl. 1, Wiktoria Dmuchała kl. 2b, Zuzanna Motyka kl. 3a

  G  A  L  E  R  I  A       Z  D  J  Ę  Ć  

Wychowawcy świetlicy