Konkurs ,, Sportowa Natura" 
Jest to projekt aktywności i ruchu na świeżym powietrzu w otoczeniu polskiej przyrody. Konkurs był przeznaczony dla wszystkich klubów sportowych w całej Polsce. Partnerem w   programie pod hasłem ,, Przyroda to piękna przygoda "  były Lasy Państwowe. Celem realizacji projektu był rajd pieszy na Leśniczówkę Berdech. Odbyła się na niej prelekcja Leśniczego na temat zwierząt zamieszkujących pobliskie lasy połączona z aktywnym poznawaniem bogactwa lasu oraz zasadami bezpieczeństwa podczas wędrówek leśnych. Na koniec odbyły się biegi przełajowe za które każdy uczestnik otrzymał medal drewniany. 
Drugim wydarzeniem był rajd rowerowy na Kałużówkę szlakiem Partyzantów II Zgrupowania AK obwodu Dębica, gdzie miała miejsce dwudniowa bitwa z oddziałami niemieckimi w sierpniu 1944 roku. Uczestnicy rajdu po zapoznaniu się z historią tamtych wydarzeń oddali hołd poległym za naszą Ojczyznę. 
W projekcie uczestniczyło ponad 80 uczniów naszej szkoły. 
 
#Konkurs #SportowaNatura  www.lasy.gov.pl
 
Krzysztof Ździebko 

Czytaj więcej...

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 
Zawody powiatowe 💪😃🏃
Bardzo dobre wyniki osiągnęli nasi uczniowie w lekkoatletycznych zawodach, które dziś odbyły się w Ropczycach. Po eliminacjach gminnych prawo startu na etapie powiatowym miało trzynaścioro naszych podopiecznych. Aż sześciu z nich wywalczyło awans do finału wojewódzkiego.
Są to : 
Sebastian Stasik - 1 miejsce w biegu na 60 m.
Seweryn Mucha - 1 miejsce w biegu na 1000 m. 
Karol Ciołek -2 miejsce w biegu na 1000 m.
Kacper Drozd - 2 miejsce w skoku w dal 
Konrad Staroń -2 miejsce w pchnięciu kulą
Patryk Jezior - 2 miejsce w biegu na 300 m. 
Bardzo niewiele zabrakło do awansu Martynie Bereś , która zajęła trzecie miejsce w pchnięciu kulą. 
Gratulacje dla wszystkich.
Krzysztof Ździebko
 
Czytaj więcej...
 

Czytaj więcej...

26 września przypada Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji na szkolnych korytarzach rozbrzmiewała europejska muzyka, a na twarzach uczniów malowały się ekscytacja i zaciekawienie. Na sali gimnastycznej odbyła się bowiem prezentacja krajów europejskich, w których obywateli wcielili się nasi uczniowie wraz z wychowawcami. Każda klasa prezentowała swój kraj poprzez strój, atrybuty z nim związane, a nawet można było usłyszeć zwroty i słówka w danym języku. Było barwnie i wesoło. Po prezentacji miał miejsce quiz wiedzy o krajach europejskich. Na wylosowane przez uczniów pytania odpowiadała Dyrekcja szkoły, a także Wychowawcy, Nauczyciele, Pracownicy oraz sami uczniowie. Był to bardzo emocjonujący test wiedzy. Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Po tym wydarzeniu za zaangażowanie, pomysłowość i dobry humor czekała na wszystkich słodka niespodzianka 🙂

Tekst : Natalia Stasik

Zdjęcia : Magdalena Królikowska

Obejrzyj zdjęcia..

Czytaj więcej...W poniedziałek, 19 września odbyło się spotkanie z podróżnikiem Jakubem Rybickim, laureatem światowych nagród fotograficznych, współautorem podkastu „Dobra podróż” i miłośnikiem wypraw, w których szukał dobra, prawdy i piękna.

 Uczniom opowiadał o podróży do zamarzniętej Grenlandii, którą odbył na rowerze. Uczył, jak przetrwać w tak ekstremalnych warunkach. Dzieci miały okazję wejść do specjalistycznego namiotu i założyć puchową kurtkę. Pokaz okraszony był fascynującymi zdjęciami i filmikami z podróży.

Na koniec uczennice klasy Vb przeprowadziły wywiad z panem podróżnikiem, który ukaże się niebawem.

 

 Galeria zdjęć

Czytaj więcej... „POSMAKUJ W ROPCZYCACH”

Pod takim tytułem w sobotę, 24 września, odbyła  się na ropczyckim rynku targowym II edycja Międzyszkolnego Konkursu Kulinarnego o takim tytule. I my po raz drugi wzięliśmy w nim udział. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach.

Doskonalenie umiejętności kulinarnych, promowanie stylu zdrowego odżywiania, wspólne spędzanie czasu, aktywizacja, rekreacja, ale przede wszystkim dobra zabawa były celem tego wydarzenia.

Impreza rozpoczęła się od degustacji i konkursu na najsmaczniejsze ciasto. Do rywalizacji stanęli mieszkańcy i instytucje z terenu naszej gminy. Nie zabrakło wśród nich naszej szkoły. Dzięki uprzejmości i wspaniałemu talentowi cukierniczemu pani Małgorzaty Skóry, przewodniczącej Rady Rodziców, zdobyliśmy I miejsce. Serdeczne podziękowania i ogromne gratulacje. „Sernik z pszczółkami” wyglądał i smakował wyśmienicie.

W drugiej części programu znalazł się konkurs kulinarny pn. „Mistrz kuchni” dla uczniów klas 4 – 6 szkół z terenu Miasta i Gminy Ropczyce. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Wiater, Rita Darłak, Emilia Jezior i Milena Wiater. Zgadywanie smaków, obieranie ziemniaków na czas, ubijanie piany, układanie puzzli czy pytania z wiedzy kulinarnej to zadania dla drużyn konkursowych. Nasza drużyna była najlepsza i wywalczyła I miejsce wśród 9 innych zespołów. Wielkie brawa i gratulacje. Dziewczynki otrzymały pamiątkowy dyplom, cenne nagrody i słodycze.

Uczestniczkom dopisywały świetne humory, a spędzony wspólnie czas pokazał, że zdrowy tryb życia można promować na różne sposoby.

GALERIA ZDJĘĆ!

Tekst i zdjęcia: Liliana Zielińska

 

 

Czytaj więcej...Moc wrażeń tylko w Energylandii !

Zadra! Hyperion! Mayan! Apocalypto! – ekstremalne, przyprawiające o zawrót głowy, budzące przerażenie! Tak twierdzą niektórzy, patrząc na te urządzenia w Parku Rozrywki w Zatorze.

Uczniowie naszej szkoły mają na ten temat odmienne zdanie. 22 września, wczesnym rankiem udali się w krótką podróż do województwa małopolskiego, by stawić czoła najwyższym i najszybszym kolejkom górskim typu mega coaster w Europie. Wykazując się odwagą, pokonując własne słabości, przekonali się na własnej skórze jaka to fenomenalna rozrywka. Zmierzyli się ze strachem, osiągnęli maksimum adrenaliny, ale również odczuli potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach. Wśród śmiałków, którzy przetrwali ogromne przeciążenia, niesamowite przejażdżki pełne pętli i przechyleń byli uczniowie kl. VI – VIII. Początkowo bladzi, z szumem w uszach i nietęgą miną schodzili z tych urządzeń, by po chwili cieszyć się i z uśmiechem planować dalszą zabawę.

Ci, którzy mieli dosyć mocnych wrażeń, spędzali czas w Teatrze Egypt, oglądając popisy artystów w Talent Show. Pokaz zatytułowany „Aquatar” był kolorowy i bajkowy, ponieważ rekwizyty i scenografia  poddane światłom  UV oraz Led tworzyły niesamowite efekty.

Mimo chłodu i niewielkiego deszczu wyprawa do Energylandii była udana, a frytki i gorąca herbata smakowały wyśmienicie. Wracaliśmy do domu w dobrych humorach, z dodatkowym pasażerem – ogromnym psem, którego wygrała Emilka z kl. VIa.

GALERIA ZDJĘĆ!

Tekst: Marta Szpara

Zdjęcia: Liliana Zielińska, Marta Szpara