Czytaj więcej... W roku szkolnym 2025/26 klasa pierwsza realizowała Ogólnopolski Projekt Polskiego Związku Szachowego: “Edukacja przez Szachy w Szkole”.
Celem projektu jest przede wszystkim zwiększenie umiejętności matematycznych w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego czy rozwiązywania problemów. Dzieci, które grają w szachy rozwijają ważne cechy osobowości: gra fair play, odpowiedzialność, koncentracja, intuicja, dążenie do celu, kreatywność. Nawiązywanie relacji towarzyskich to kolejny powód, aby grać w szachy. Pierwszoklasiści pod czujnym okiem pani Anny Jasek przez cały rok poznawali tajniki królewskiej gry. Na zakończenie projektu zostały zorganizowane rozgrywki w formie turniejowej, tak aby każdy pierwszak miał możliwość doświadczyć tej niezwykłej atmosfery, panującej na turniejach oraz zapoznać się z zasadami, panującymi na takich wydarzeniach. Dziękujemy Pani Dyrektor Wioletcie Czemarnik za uroczyste podsumowanie całorocznego programu. Pani Monice Kramarz dziękujemy za wykonanie pięknych dyplomów. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek szachowych czuwała pani Agnieszka Kucab wraz z szachistami: Marleną Toton, Natalią Wiktor, Antonim Cabajem i Kacprem Sowiźrałem. Dziękujemy!
 
Anna Jasek
 
 
 
Czytaj więcej...W miniony czwartek odbyło się ostatnie spotkanie planszówkowe w tym roku szkolnym. Była to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu, podsumowania wielu miesięcy spotkań oraz dobrej zabawy.
Jak zawsze uczniowie chętnie uczestniczyli w rozgrywkach planszowych, rywalizując w przyjaznej atmosferze. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Uczestnicy mogli napić się orzeźwiającej lemoniady oraz skosztować soczystych arbuzów, które idealnie sprawdziły się w ciepły dzień.
Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze, pełnej uśmiechu i wspomnień z całego roku działalności koła. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział, zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.
Czytaj więcej...INTEGRACYJNY WYJAZD KLAS ÓSMYCH
9 czerwca uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Centrum Rekreacyjno-Sportowego Fun&Sport w Dębicy. Podczas pobytu uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji, takich jak: squash, mini kręgle, paintball laserowy, salon wirtualnej rzeczywistości (virtual cave) oraz mini golf. Każdy miał okazję sprawdzić swoje umiejętności, rywalizować w duchu fair play i dobrze bawić się w gronie koleżanek i kolegów.
Wyjazd dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych emocji, sprzyjał budowaniu relacji oraz był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu przed zakończeniem nauki w szkole podstawowej.
 
Czytaj więcej...I miejsce naszych uczennic w Witkowicach 
22 kwietnia 2026 r. w Witkowicach odbyły się zawody piłki nożnej dziewcząt klas VII i VIII. W turnieju wzięły udział drużyny z kilku szkół, a mecze rozgrywano w przyjaznej, sportowej atmosferze.
Nasza drużyna od początku grała równo i skutecznie. Dziewczęta dobrze współpracowały na boisku, tworzyły sytuacje bramkowe i pewnie broniły dostępu do własnej bramki. Dzięki temu zajęły I miejsce w turnieju. W składzie reprezentacji zagrały: Wiktoria Skóra, Laura Cabaj, Emilia Bereś, Edyta Pociask, Natalia Wiktor, Wiktoria Laska, Natalia Pociask.
Zwycięstwo oznacza awans do zawodów powiatowych.
Gratulujemy zawodniczkom i życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek. 
 
Czytaj więcej...Serdecznie dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich w Niedźwiadzie działajacym w Dom Kultury w Niedźwiadzie za zaproszenie uczniów klasy 1 na wyjątkowe warsztaty kulinarne. 
Dzieci miały okazję własnoręcznie przygotować pyszne pierogi oraz ciasteczka, a przy tym świetnie się bawić i poznawać tradycje związane z domową kuchnią. Było to niezwykle ciekawe i wartościowe doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszoklasistów.
Dziękujemy za ciepłe przyjęcie, poświęcony czas, cierpliwość oraz przekazaną wiedzę. Takie spotkania uczą, integrują i pokazują, jak ważne jest pielęgnowanie lokalnych tradycji.
Pierogi i ciasteczka były przepyszne
 
 
 
Czytaj więcej...11 czerwca to ważny dzień dla uczniów naszej szkoły, którzy przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Po długich przygotowaniach nadszedł ten długo oczekiwany moment. Jak relacjonowali uczniowie, stres był, ale wszystko przebiegło pomyślnie (mimo kapryśnej  pogody) i egzamin dla wszystkich zdających zakończył się wynikiem  pozytywnym.
Gratulujemy dobrej jazdy i przypominamy, że obowiązkowe kaski  na głowach niejednokrotnie ratują życie  więc bądźmy mądrzy przed szkodą, nie po.
Szerokiej drogi dla wszystkich młodych kierujących! 
Komendzie Powiatowej Policji w Ropczycach dziękujemy za przeprowadzenie egzaminu.

Karta rowerowa 2026