Adaptacja w baśniowej szkole

„ Przełamujemy lody”

            W dniach 01-05 sierpnia w przedszkolu odbywały się dni adaptacyjne. Proces adaptacji to niezwykle ważny etap edukacji dziecka. Jest on pełen wyzwań. Jest to wielkie wydarzenie, zarówno z perspektywy dziecka, jak i rodziców. Tegoroczna adaptacja przebiegała pod hasłem „ Przełamujemy lody”. Przez 5 dni dzieci poznawały przedszkole, swoje panie oraz siebie nawzajem. I choć to początek ich drogi to jednak był to bardzo ważny dla nich czas. Przedszkolaki wykonywały w tym czasie mnóstwo zabaw kształtujących ich motorykę małą i dużą. Rozwijanie motoryki małej jest niezwykle istotne dla dziecka i ma ogromny wpływ na wiele obszarów jego życia. Dzieci wykonywały również wiele sensorycznych ćwiczeń, którew pierwszych latach życia dziecka są  niezwykle ważne. To właśnie poprzez zmysł dotyku dziecko poznaje świat i rozwija wiele manualnych umiejętności. Pierwsze dni w przedszkolu upływały nam na zabawach integracyjnych  z użyciem gumy sensorycznej ora chusty Klanza. Ćwicząc paluszki barwiliśmy wodę na kolorowo.  Nie zabrakło też sensorycznego pudełka, w którym ukryte było wiele skarbów. Korzystając z pięknej pogody bawiliśmy się na placu zabaw oraz tańczyliśmy łapiąc bańki mydlane.  Dzieci ćwiczyły również koordynację ręka- oko układając piłeczki na kubeczkach w obręczy. Radości oraz śmiechu było co niemiara.
Gdy dzieci już się zintegrowały przeszliśmy do zabaw tematycznie związanych z naszą adaptacją. Wielką niespodzianką było kruszenie lodu, w którym były ukryte zabawki. Przedszkolaki wspólnie stworzyły kolorowe lody w swoich ulubionych barwach, zarówno przy pomocy stempelków z farbą, jak i malutkich piłeczek. Malowały pejzaże za pomocą kolorowego lodu oraz stemplując klapkami. Wykorzystaliśmy również balony wypełnione kolorową wodą aby namalować kreatywne obrazy. Z kolorowych kostek lodu rozpuszczanych w wodzie wykonały tęczę. Wykorzystując wodę dzieci przekonały się co pływa a co tonie, łowiły rybki oraz radośnie klepały w rytm muzyki.  Dowiedziały się również, że z kostek lodu może powstać fajna zabawka w postaci grzechotki. Na zakończenie czekała na dzieci smaczna niespodzianka w postaci lodów w ich ulubionych smakach.. Już nie możemy doczekać się rozpoczęcia przedszkolnej przygody.

 

A teraz serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć pod nazwą: „Mamo, Tato zobaczcie, jak wesoło spędzaliśmy czas w przedszkolu.”

Czytaj więcej...

 

GALERIA ZDJĘĆ

Hough!Skąd to powitanie?
 
Ostatnio nasze przedszkolaki zamieniły się w Indian. Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...
 
Indianie to lud,który jest niezwykle interesujący.Od wielu lat dzieci bawią się w Indian,ponieważ Indianie mają w sobie tajemnicę i mądrość.Ten starożytny lud zaskakuje swoją pomysłowością i niesamowitym zrozumieniem przyrody.
Dzieci zrobiły piękne pióropusze,stworzyły własne plemię o nazwie TIKI-TAka oraz każde z przedszkolaków nadało sobie nowe indiańskie imię. Pojawiła się zatem Mała Sarna, Skoczna Żabka, Mądra Sowa,Dumny Paw, Barwny Motyl i wiele innych.Przedszkolaki dowiedziały się wiele ciekawych informacji o Indianach i ich życiu.Zabawy nie było końca,a dzieci były zachwycone. Nauczyły się skradać i tańczyć jak Indianie, zamieszkały w tipi.Oczywiście nie zabrakło indiańskiego okrzyku " Aaaaa".Mali Indianie wykonali również totem oraz dowiedzieli się jaka była jego rola w kulturze plemion iniańskich.Dzieciom podobało się również strzelanie z łuku,jazda na koniu,tor sprawnościowy,czy pieczenie jabłek na "ognisku"(które zostały zjedzone z apetytem).Nie zabrakło też innych działań plastycznych.
Czytaj więcej...
 
 
 
Anna Mazur

Czytaj więcej...

Wakacje to bardzo radosny i kolorowy czas. Właśnie dlatego przedszkolaki postanowiły pobawić się kolorami. Kolory otaczają nas na co dzień. Wystarczy tylko rozglądnąć się wokoło, aby móc się nimi cieszyć. Już rano, wybierając strój, dzieci zwracały uwagę, aby był on bardzo kolorowy, co wprawiło ich w radosny  nastrój. Następnie ćwicząc motorykę małą segregowały z użyciem pęset kolorowe przedmioty oraz wykonały pracę plastyczną- papugi. Są to niezwykle  barwne ptaki, dlatego stały się one symbolem naszego kolorowego dnia. Bardzo pozytywnie zaskoczyły dzieci cukierki, które ku ich zdziwieniu, zamieniły się w tęczę. Nie zabrakło oczywiście wielu zabaw z użyciem kolorów. Szukaliśmy w Sali przedmiotów o wybranym kolorze, rzucaliśmy piłką, uważając, aby nie złapać białego i czarnego. Najbardziej kolorową zabawą była jednak ta, z użyciem chusty Klanza. Rytmicznie falowaliśmy do piosenki patrząc, jak kolorowe piłeczki podskakują do góry oraz zamieszaliśmy kolorami bawiąc się w sałatkę owocową. Wakacyjne pejzaże malowane na folii przeniosły nas nad morze, w góry oraz na kolorową łąkę pełną motyli. Dzieci doskonale wiedzą, jak ważny jest recykling dlatego powtórnie wykorzystaliśmy butelki po napojach.
Daliśmy im drugie życie i tęczowo pomalowaliśmy na świeżym powietrzu, wakacyjny napis. Dzień minął nam bardzo szybko, ale niezwykle radośnie i kolorowo.

Tekst: Małgorzata Kot
Foto: Weronika Książek

 

GALERIA ZDJĘĆ

Tygrys to godne podziwu drapieżne zwierzę: dumne, zwinne, szybkie. Aby dowiedzieć się czegoś więcej o tych wspaniałych "wielkich kotach" przedszkolaki obchodziły Dzień Tygrysa. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak wygląda tygrys, gdzie mieszka oraz czym się żywi. Zwróciliśmy szczególną uwagę na fakt, że jest to gatunek zagrożony wyginięciem z powodu działań człowieka. Dzieci wysłuchały ciekawostek na temat tego dzikiego kota. Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia przedstawiające tygrysy opisując ich wygląd oraz szukając cech wspólnych między dzikim tygrysem a znanym dzieciom domowym kotem. Następnie pokonaliśmy „Tygryskowy tor przeszkód”. Przedszkolaki wykonały również prace plastyczne - malując i wycinając tygryska.

Czytaj więcej...

GALERIA ZDJĘĆ!

Czytaj więcej...7.07.22r. przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Czekolady. Z tej okazji dzieci brały udział  w czekoladowych zabawach i odtańczyły czekoladowy taniec. Jednak najbardziej oczekiwanym elementem dnia były zajęcia kulinarne: samodzielne przygotowanie czekoladowych torcików. Nie zabrakło również degustacji różnych gatunków czekolady oraz wykonania  "słodkich" prac plastycznych. Ten dzień był pyszny i niezapomniany!

Galeria zdjęć!

🍋🍉Z racji, że pogoda za oknem jest upalna i właśnie zaczęły się wakacje, przedszkolaki aby nieco ugasić pragnienie wspólnie przygotowały orzeźwiającą lemoniadę. Kiedy wszystkie składniki zostały połączone, nastąpiła degustacja lemoniady. Napój wszystkim bardzo smakował, a dzieci obiecały przygotować zdrową lemoniadę również w domu.

Laura Główka 

Czytaj więcej...

GALERIA ZDJĘĆ!