Czytaj więcej...

 

Św. Andrzej nam pomoże,

Wróżbę spełnię i wnet stworzę

Obraz z najpiękniejszych marzeń.

Z świec ulany i skojarzeń.

Przedszkolaki postanowiły kontynuować coroczną andrzejkową tradycję i w minionym tygodniu podczas zajęć towarzyszyły im konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Nie zabrakło tych tradycyjnych takich, jak lanie wosku, ustawianie bucików w stronę drzwi, rzucanie monetą. Pojawiły się również nieco odmienione wersje wróżb, dobrze już znanych, niezatapialne marzenie, loteria zdrapkowa pn.” Kim zostanę w przyszłości?”. Dzieci mogły się również sprawdzić w konkurencjach sportowych, rzucając ringiem na andrzejkowe kapelusze oraz tanecznych w rytm dziecięcych przebojów. Foto-budki z andrzejkowymi gadżetami cieszyły się dużą popularnością, wywołując na twarzach przedszkolaków mnóstwo uśmiechu. Pamiątką z andrzejkowych dni będą piękne prace plastyczne w tym klimacie, zawieszone na przedszkolnych tablicach a my czekamy z niecierpliwością na spełnienie chociaż części wróżb andrzejkowych.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...W dniu 23 listopada rozpoczęliśmy sezon zimowy wyjazdem na lodowisko w Dębicy. Uczniowie z klas od V do VIII mogli doskonalić swoje umiejętności świetnie bawiąc się na łyżwach. Wyjazd był także okazją do zacieśniania więzi koleżeńskich.

GALERIA ZDJĘĆ 

Czytaj więcej...🎭Uczniowie klas ósmych, po raz kolejny zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w spektaklu pt. "Dziady cześć II" Adama Mickiewicza, swoim Rodzicom i Przyjaciołom naszej szkoły. Przedstawienie to było związane z obchodami Roku Romantyzmu Polskiego.
Wszyscy obecni mieli okazję poczuć się jak w prawdziwym teatrze. Przyczyniła się do tego piękna dekoracja i panujący w sali półmrok.
Gratulujemy młodzieży kolejnego wspaniałego występu. Takie talenty aktorskie z pewnością wykorzystamy jeszcze w naszej szkole. Dzięki programowi #LaboratoriumPrzyszłości zakupiliśmy sprzęt nagłaśniajacy, który wykorzystujemy podczas każdej uroczystości w naszej szkole.

 

GALERIA ZDJĘĆ 

Czytaj więcej...W dniu 16 listopada w Czarnej Sędziszowskiej odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Młodsza drużyna w składzie: Kacper Sowiźrał, Antoni Cabaj, Sebastian Wójcik i Kamila Wiater, dzielnie walcząc, uplasowała się ostatecznie na bardzo dobrym szóstym miejscu. Natomiast drużyna młodzieży w składzie: Michał Wiater, Jakub Cudecki, Filip Pociask oraz Sylwia Drozd zajęła drugie miejsce, awansując tym samym do finału wojewódzkiego. Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałej gry, a naszej młodzieżowej drużynie życzymy powodzenia w finale.

Agnieszka Kucab, Iwona Wiater

 

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...W dniu 18 listopada w Szkole Podstawowej nr 5 w Ropczycach odbył się konkurs historyczny „Król Kazimierz Wielki i jego czasy”. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriel Kędzior z klasy Vb, Seweryn Mucha i Filip Lubelczyk z klasy VIa. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą historyczną, ale także zręcznością, refleksem czy umiejętnością opatrywania ran. Po pełnych emocji zmaganiach nasi uczniowie zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Elżbieta Strzałka

 GALERIA ZDJĘĆ!

Czytaj więcej...Rejonowe eliminacje Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci " Te co skaczą i fruwają.." odbyły się dziś w Tarnobrzeskim Domu Kultury . Nasze uczennice tj. Marlena Toton, Zuzanna Darłak oraz Alicja Marcinek pięknie reprezentowały nasza szkołę piosenką i wierszem. Wyróżnienie otrzymała Marlena, za piosenkę pt. Kaczka dziwaczka.  Serdecznie gratulujemy😀😀😀

 

GALERIA ZDJĘĆ