Czytaj więcej...W drugim półroczu, na zajęciach gier planszowych uczniowie wykonali tematyczną grę planszową „Warszawa 1944”. Pracę tę wykonali w ramach projektu edukacyjnego ”BohaterOn – włącz historię”. Jest to akcja upamiętniająca uczestników Powstania Warszawskiego, w której nasza szkoła bierze udział. Uczniowie przez kilka tygodni pracowali nad wykonaniem gry, opracowali reguły i instrukcję oraz przygotowali pytania o powstaniu warszawskim. Najwięcej pracy włożyli uczniowie klas siódmych: Natalia Rachwał, Klaudia Rogala, Paweł Królikowski i Krzysztof Kopala. Wykonana planszówka będzie wykorzystywana na lekcjach historii do powtórzenia wiadomości o powstaniu warszawskim.

Szkolne koło gier planszowych zorganizowało również konkurs „Czy znasz tę flagę?”, w którym udział wzięło 40. uczniów z klas V-VIII. Wielu wykazało się godną podziwu znajomością (nawet bardzo egzotycznych) flag państw świata.

Mistrzem szkoły został Tymoteusz Kania z klasy VIIa, który rozpoznał wszystkie przedstawione flagi.

II miejsce: Emilia Cetnar kl. VIb i Kacper Sowiźrał kl. V,

III miejsce: Wiktoria Panek kl. V i Miłosz Romanik kl. VIIb.

Wyróżnienie otrzymali: Szymon Wanat kl. VIa, Filip Lubelczyk kl. VIIa i Paweł Królikowski kl. VIIb. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Czytaj więcej...

 

 Smaczne kanapki zjadamy
bo warzywa i owoce kochamy.

 

 

 

W naszych ogródkach przedszkolnych dzięki codziennemu dbaniu i pielęgnowaniu, wyrosły bardzo dorodne jarzyny. Postanowiliśmy więc zrobić pyszne kanapki. Rozpoczęliśmy oczywiście od zebrania warzyw, następnie samodzielnie je pokroiliśmy i stworzyliśmy pyszne i bardzo kolorowe kanapki, z mnóstwem dodatków, które zjedliśmy ze smakiem. Inicjatywa ogródków przedszkolnych przybliżyła dzieciom kwestię odpowiedzialności, pokazała jak ważna jest systematyczność oraz uzmysłowiła fakt, że wyhodowane samodzielnie warzywa są najzdrowsze i zawierają mnóstwo witamin. Przedszkolaki już wiedzą, że trud pracy się opłaca, ale również, że podczas prac w ogródku można się świetnie bawić.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Małgorzata Kot

Galeria zdjęć

"Koktajlowy zawrót głowy" pod takim hasłem świętowaliśmy w czwartek dzień koktajli, które zorganizowała dla nas Rada Rodziców.
Panie przygotowały dla nas nie tylko pyszne owocowe koktajle, ale również orzeźwiające lemoniady, słodkie szaszłyki i bubble tea, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Dziękujemy rodzicom za tak wspaniałą inicjatywę i cały rok pracy !

15 czerwca w sali gimnastycznej odbyły się zajęcia edukacyjne z przyjaznymi alpakami. Odwiedziły nas Alpacze - Rzeszowskie Alpaki przesympatyczne alpaki o zabawnych imionach Balum I Mumu. Te niewielkie zwierzęta podobne do lamy są doskonałymi zwierzęcymi terapeutami o dużej wrażliwości i empatii. Są delikatne i płochliwe, ale pozytywnie nastawione do dzieci. Przedszkolaki miały okazję poznać różnice między alpakami a lamami, a także dowiedzieć się skąd pochodzą, w jakim celu są hodowane i jak należy o nie dbać. Nauczyć się szacunku i empatii dla żywych stworzeń. Podczas zajęć z alpakoterapii dzieci mogły pogłaskać, przytulić i nakarmić zwierzęta. Z radością karmiły alpaki marchewkami, przytulały je a także pozowały do zdjęć.

 

Czytaj więcej...

Galeria zdjęć!

Zamek w Łańcucie i Radio Via

Czytaj więcej...Tym razem w poszukiwaniu baśniowych miejsc wybrali się uczniowie klasy 2a i 2b oraz przedstawiciele klasy 3b. 12.06.2024r. dzieci odwiedziły Muzeum-Zamek w Łańcucie - obiekt uhonorowany tytułem "Cuda Polski 2024" w plebiscycie National Geographic Traveler. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań uczniów historią i sztuką oraz uwrażliwienie na jej piękno. "Baśniowi" uczniowie rozpoczęli zwiedzanie Wielkiej Sieni. Później dzieci z entuzjazmem przemieszczały kolejne apartamenty, korytarze i komnaty. Miejscem, gdzie uczniowie podziwiali pokaźną kolekcję powozów oraz liczne trofea łowieckie była Wozownia i Stajnia.
Piękna aura sprzyjała spacerom po pięknym pałacowym parku. Uczniowie podziwiali ogromne, stare drzewa, wielobarwne aranżacje kwiatowe, fontanny i rzeźby. Nie zabrakło również czasu na zakup pamiątek.
Z zamku, nasze "księżniczki i książęta" wyruszyli w dalszą podróż. Tym razem wycieczka zatrzymała się na ul. Zamkowej w Rzeszowie. O ile przebywanie w zamkowych komnatach jest niemal codziennością dla naszej baśniowej drużyny, to obecność w rozgłośni radiowej Radia VIA, była debiutem dla każdego ucznia. Dzieci zapoznały się z pracą prezentera radiowego oraz funkcjonowaniem radia. Niezapomnianym przeżyciem dla uczniów były życzenia na antenie dla wszystkich słuchaczy. Szczęśliwe, z uśmiechem na twarzy dzieci, wróciły do domu z niecierpliwością oczekując kolejnej wycieczki.
Radio Via
Zamek w Łańcucie

Marzena Bartusik, Sylwia Białorucka

GALERIA ZDJĘĆ

 

Czytaj więcej...

 

We wtorek 11 czerwca sportowe święto miały Przedszkolaki. Na naszej sali gimnastycznej, która wypełniona była po brzegi rywalizowały dzieci z oddziałów przedszkolnych czterech szkół : Oddział Przedszkolny z Małej, Odział Przedszkolny z Łączek Kucharskich, Odział przedszkolny z Niedźwiady Górnej oraz gospodarze z Niedźwiady Dolnej. Każda z czterech szkół reprezentowała barwy narodowe ( Hiszpania, Holandia, Irlandia, Polska). Olimpiadzie przyświecało hasło : ,,Konkurencje fajna sprawa, więc dziś liczy się zabawa''. Tak też było, ponieważ wygranymi byli wszyscy tego dnia a uśmiechy małych sportowców bezcenne. Przedszkolaki zmierzyły się z sześcioma konkurencjami : bieg sztafetowy, skoki w workach, rajd taczkami, bieg z piłką, rzuty do kosza i przeciąganie liny z baśniowymi postaciami. Wszyscy na koniec otrzymali pamiątkowe medale, napoje i owoce. Wszyscy uczestnicy Olimpiady stworzyli niesamowitą atmosferę sportową i dostarczyli wielu pięknych emocji.

Zapraszamy do sportowej galerii zdjęć.

 

Galeria zdjęć