Czytaj więcej...„Jesteśmy już uczniami!” – mogą powiedzieć dzieci klasy 1a i 1b, które we wtorek 27 października zostały oficjalnie pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. Baśni Polskiej. Pasowanie odbyło się w bardzo małym gronie. Oprócz dzieci i ich wychowawczyń, jedynymi widzami występów była Pani Dyrektor Wioletta Czemarnik i ksiądz proboszcz Marian Baran, który po części artystycznej i pasowaniu przez Panią Dyrektor, pobłogosławił wszystkie pierwszaki. Uczniowie podczas programu artystycznego prezentowali swoje recytatorskie, wokalne i taneczne umiejętności. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez klasy 1a i 1b ślubowania na sztandar szkoły. Po zakończonej części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka przygotowana przez Rodziców.

Naszym najmłodszym uczniom, życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

 

GALERIA ZDJĘĆ !!!

Tekst: Małgorzata Kosińska - Mucha

Zdjęcia: Magdalena Pociask

W dniu dzisiejszym przedszkolaki z grup przedszkolnych "Żabki" i "Tuptusie" obchodziły ŚWIATOWY DZIEŃ MAKARONU!Przedszkolaki miały możliwość zobaczyć różne rodzaje makaronu oraz poznawaliśmy różne ciekawostki makaronowe.Rozmawialiśmy również o pysznych daniach z makaronu w roli głównej.
Nie zabrakło również zabaw makaronowych, które są świetnymi ćwiczeniami, uczą cierpliwości i precyzji ruchów,a przy tym dostarczają sporo radości.
Najwięcej radości sprawiła dzieciom makaronowa praca plastyczna oraz piękne makaronowe korale,cz bransoletki nawlekane na nitkę.
To był naprawde udany dzień :)

Czytaj więcej...

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 
 
 
Anna Mazur

Czytaj więcej...PROJEKT EDUKACYJNY W KLASIE II

Od wspólnego czytania lektury „Drzewo do samego nieba” uczniowie klasy II rozpoczęli swój Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „ Czytam z klasą lekturki spod chmurki”.

III moduły projektu niosą ze sobą wiele ciekawych zadań. W I module powstało w naszej klasie drzewko czytelnicze, na którym dzieci wieszały codziennie listki, jeśli przeczytały kolejny fragment lektury. Było to dla dzieci bardzo motywujące, aby nasze jesienne drzewko było kolorowe. Wszystkie ważne informację dotyczące lektury, zapisywaliśmy w naszych lekturnikach. Pani Dyrektor szkoły jako wieloletnia nauczycielka języka polskiego, powiedziała dzieciom, jak ważne jest czytanie książek i jak bardzo kształtuję ich wyobraźnie. A nasi uczniowie już pytają o kolejną lekturę…

 

Sylwia Białorucka

 

GALERIA ZDJĘĆ

Uczniowie klasy II w ostatnim czasie poznawali budowę drzewa. Doskonale wiedzą też, co nam dają rośliny, które nas otaczają. Na swoich zdjęciach pokazali jakimi są wzorowymi przyjaciółmi przyrody. Zapraszamy do obejrzenia ich wspólnej galerii zdjęć.

Sylwia Białorucka

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Do 8 listopada br. zawieszono zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych, a także słuchaczy placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego.

 

Dzisiaj w przedszkolu w grupach "Żabki" i "Tuptusie" od samego rana dominował kolor POMARAŃCZOWY - a to z powodu obchodzonych dni: DNIA DYNI w grupie "Tuptusie" i DNIA POMARAŃCZOWEGO w grupie "Żabki".
Z tej okazji nie mogło zabraknąć pomarańczowych dyń, marchewki, pomarańczy i mandarynek.
Przedszkolaki przeliczały, segregowały warzywa i owoce, bawiły się przy "pomarańczowych" piosenkach. Nie zabrakło również licznych konkurencji oraz zagadek słownych. Przy okazji utrwalono wiadomości na temat korzyści spożywania warzyw i owoców, a także sposoby ich przetwarzania. Ponadto każda grupa wykonała piękne "pomarańczowe" prace.
Dzień upłynął każdej grupie bardzo przyjemnie oraz dostarczył przedszkolakom dużą dawkę witamin i radości.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 Anna Mazur