Czytaj więcej...
Dzień Życzliwości w Baśniowej Szkole Czytaj więcej...Czytaj więcej...
 
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu Czytaj więcej..., który przedstawia działania podjęte w ramach Dnia Życzliwości Czytaj więcej.... Wypowiedzi uczniów zostały zarejestrowane dzięki wykorzystaniu urządzeń zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.
 
Koordynatorami projektu byli p.Sylwia Białorucka i p.Szymon Wośko.

Dzień Życzliwości w Baśniowej Szkole - YouTube

Czytaj więcej...

 

 

Zajęcia LEGO
Końcem ubiegłego roku, gdy blisko było już zakończenie pierwszego semestru, uruchomione zostały zajęcia LEGO dla uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Pracowaliśmy na zestawach LEGO Spike Prime, które zostały pozyskane przez szkołę z programu Laboratoria Przyszłości.
W czasie zajęć uczniowie mieli okazje zbudować według przygotowanych scenariuszy modele robotów, urządzeń a także wprowadzali do gotowych modeli udogodnienia, które ich zdaniem poprawiały działanie bądź wprowadzały jakąś innowację.
Powstałe podczas zajęć modele mogły posiadać trzy różne czujniki: koloru, odległości oraz siły nacisku, dzięki czemu uczniowie mogli przeprowadzać eksperymenty i wyciągać wnioski. Programowanie odbywało się w oparciu o Scratch – język programowania, który pozwalał nam uruchomić i sterować pracą robota poprzez układanie odpowiednich puzzli.
 
Zajęcia niejednokrotnie przysparzały wiele uśmiechów i radości. Dzieci odkryły w sobie wiele umiejętności, współpracowały w grupie, a co najważniejsze czerpały z zajęć wiele radości.
Podsumowaniem ponad półrocznej pracy były zajęcia w czasie których uczniowie odłożyli na bok przygotowane scenariusze i podążyli własną ścieżką, która pozwoliła na stworzenie wielu wspaniałych prac. Serdecznie dziękujemy za wszystkie spotkania, gratulujemy wytrwałości i odkrytych talentów.
 
Praca z Wami to była prawdziwa przyjemność!

Sylwia Białorucka, Szymon Wośko

#LabolatoriumPrzyszłości

Czytaj więcej...W naszej szkole uczniowie na dodatkowych zajęciach korzystają z klocków LEGO, które zostały pozyskane w ramach Programu „Laboratoria Przyszłości”.
Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię. Dzieci tworzą swoje budowle i programują ich zadania. Budując według określonego wzoru, uczą się z kolei cierpliwości, trenują koncentrację i rozwiązują wspólnie problemy, a także rozwijają wyobraźnię przestrzenną.

Sylwia Białorucka i Szymon Wośko

 GALERIA ZDJĘĆ

W ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości uczniowie naszej szkoły wykorzystują na lekcjach biologii mikroskop z kamerka!
Jest to dla nim niesamowicie interesujące, ponieważ obraz widzą na dużym ekranie!
Hodowla pantofelka okazuje dobrą okazją do wykorzystania możliwości mikroskopu.

 GALERIA

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Uczniowie klas ósmych, po raz kolejny zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie w spektaklu pt. "Dziady cześć II" Adama Mickiewicza, swoim Rodzicom i Przyjaciołom naszej szkoły. Przedstawienie to było związane z obchodami Roku Romantyzmu Polskiego.
Wszyscy obecni mieli okazję poczuć się jak w prawdziwym teatrze. Przyczyniła się do tego piękna dekoracja i panujący w sali półmrok.
Gratulujemy młodzieży kolejnego wspaniałego występu. Takie talenty aktorskie z pewnością wykorzystamy jeszcze w naszej szkole. Dzięki programowi #LaboratoriumPrzyszłości zakupiliśmy sprzęt nagłaśniajacy, który wykorzystujemy podczas każdej uroczystości w naszej szkole.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Nasza szkoła bierze udział w programie – Laboratoria Przyszłości – to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymują wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000 złotych. Ta kwota pozwoliła na zakup wyposażenia podstawowego oraz dodatkowego, które jako szkoła mogliśmy dobrać według potrzeb.

Dzięki udziałowi w Programie nasza szkoła wzbogaciła się o następujący sprzęt:

  • Drukarka 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.);
  • Kamera cyfrowa Canon Legria;
  • Statyw Velbon;
  • Zestaw bezprzewodowy Saramonic Blink500;
  • Zestaw studyjny Softbox;
  • Mikrofon Mad Dog Pro;
  • Stabilizator Moza Gimbal mini s eseential;
  • Zestaw Canon 250 D + etui;
  • Zestaw mobilny rh sound;
  • Zestaw Forbot;
  • Lego Spike Prime;
  • Klocki Lego Mindstorms;
  • Zestaw mikroskop do biolight + kamera dlt 5mpx;
  • Stacja lutownicza 2w1 hotair i grotowa;
  • Notebook Dell Vostro 3510.