Czytaj więcej...

 

Baśniowa Kuźnia Talentów

Wiele sukcesów można osiągnąć indywidualnie, pokładając ufność jedynie w sobie, jednak w  sportach drużynowych ważna jest współpraca, zrozumienie i duch drużyny. Chłopcy z klas 8a oraz 8b wiedzą doskonale jak smakuje zwycięstwo. Reprezentowali szkołę na wielu zawodach lekkoatletycznych, tocząc walkę nie tylko z przeciwnikami, lecz także przezwyciężając własne słabości. Efektem tychże zmagań było m.in. zwycięstwo podczas gminnych oraz powiatowych drużynowych zawodów lekkoatletycznych, co poskutkowało awansem na zawody wojewódzkie. Z występu na tym szczeblu chłopcy mogą być dumni. Walczyli z najlepszymi szkołami z województwa i pokazali hart ducha. Jednak nie sama lekkoatletyka jest powodem do radości. Zawody w piłce siatkowej chłopców zakończyły się bardzo wysokim VI miejscem w województwie. Szczebel powiatowy i gminny przeszli jak burza, a o końcowej klasyfikacji decydowały niuanse. Biegi przełajowe oraz zawody w piłce nożnej kończyli na podium podczas zawodów gminnych. W skład drużyn rywalizujących wiele razy w różnych dyscyplinach, na różnych obiektach, lecz zawsze z pozytywnym skutkiem wchodzą: Jakub Andreasik, Dawid Cabaj, Bartłomiej Charchut, Patryk Jezior, Jakub Jodłowski, Konrad Staroń, Filip Pociask, Szymon Sroka, Hubert Wrona, Dawid Zima.

Chłopcom życzymy dalszych sukcesów sportowych, dużo zdrowia, samodyscypliny i niezłomnego charakteru, który w sporcie jest równie ważny jak tężyzna fizyczna.

Dziękujemy za piękne reprezentowanie szkoły, każdą kroplę potu, by wynik był jak najlepszy i  wszystkie zdobyte puchary i medale!

#BasniowaKuzniaTalentow

Drużynowa Galeria

Czytaj więcej...Sylwia Drozd - uczennica klasy 8b to nasz kolejny szachowy skarb, za którym będziemy bardzo tęsknić. W tym, zmierzającym już do końca roku szkolnym udowodniła, że jest świetną szachistką, a swoimi osiągnięciami, zarówno tymi indywidualnymi, jak również drużynowymi, sprawiała nam wiele radości. Tegoroczne sukcesy przy szachownicy to m.in. awans wraz z drużyną do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Podczas Finałowego Turnieju Szachowego Projektu "Szachy w Podkarpackich Szkołach" Sylwia zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. W VII Turnieju Szachowym o Puchar Ziemi Podkarpackiej w Sędziszowie Młp. Sylwia uplasowała się na wysokim piątym miejscu w grupie C, zdobywając również nagrodę dla najlepszej kobiety w grupie. Indywidualne Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego w Szachach Sylwia zajęła IV miejsce, natomiast w klasyfikacji dziewcząt okazała się najlepsza. Znalazła się wówczas w gronie najlepszych zawodniczek turnieju, zajmując III miejsce w klasyfikacji dziewcząt.
 
Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że na tej arenie, jakże trudnych szachowych zmagań, Sylwia reprezentowała naszą Baśniową Szkołę. Drugą, a z pewnością nie ostatnią pasją naszej Królowej Szachów jest jazda konna. Zdajemy sobie sprawę, że ta informacja zaskoczy nie jedną osobę.

Życzymy Sylwii wielkich, wymarzonych sukcesów i szybkiego zdobycia tej najwyższej kategorii szachowej!
Czytaj więcej...Baśniowa Kuźnia Talentów
 
Tym razem przedstawiamy Huberta Wronę. Uczeń klasy VIIIa to niewątpliwie duży talent sportowy. Od najmłodszych lat miał zamiłowanie do piłki nożnej. Jego umiejętności zostały zauważone przez inne akademię piłkarskie, które chciałyby mieć go w swoich zespołach. Hubert osiąga sukcesy również w zawodach lekkoatletycznych, tenisa stołowego, a ostatnio wraz z drużyną siatkarską zdobył 6 miesiące w województwie. Jest bardzo lubiany zarówno wśród rówieśników jak i młodszych kolegów. Pełni funkcję przewodniczącego szkoły. Cechuje go pełen profesjonalizm w podejmowanych działaniach. Życzymy Hubertowi wytrwałości, by jego talent wciąż się rozwijał, a podejmowane decyzje były powodem do satysfakcji.
 
Czytaj więcej...Baśniowa Kuźnia Talentów
 
64-polowa szachownica, 16 bierek... W czarno-białym świecie świetnie porusza się Michał Wiater, uczeń klasy 8, którego sukcesy z ostatnich kilkunastu miesięcy chcemy dzisiaj przedstawić.
 
Michał jest bardzo inteligentnym, cichym i logicznie myślącym chłopakiem. Te wszystkie cechy sprawiają, że po zakończonej partii przy nazwisku naszego młodego szachisty bardzo często widnieje 1, a przy przeciwniku 0.
 
Rok szkolny 2022/2023 rozpoczął się sukcesami szachowymi już w październiku, w Witkowicach, gdzie odbył się III Memoriał Szachowy ks. Jana Jarosza. Michał, grając grupie B, uplasował się na V miejscu. Był to rok szczególny, bo Michał wraz z drużyną dotarł do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. W lutym w VII Turnieju Szachowym o Puchar Ziemi Podkarpackiej w Sędziszowie Młp. Michał zajął wysokie IX miejsce w grupie C. W marcu w XII Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego Michał zajął 18. miejsce w 60 - osobowej grupie B. Również w marcu w Sędziszowie Młp. odbyły się Indywidualne Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego w Szachach, podczas których nasz uczeń zajął V miejsce. Michał często zajmuje miejsca tuż za podium, ale nie każdy wie, że na turniejach grywa z mocniejszymi przeciwnikami, jednak nigdy się nie poddaje. Zawsze walczy do końca, co jest godne podziwu. W naszej szkole wciąż pozostaje niepokonanym mistrzem szachowym.
 
Aktywność Michała nie ogranicza się jedynie do szachów. Jest także pasjonatem gier planszowych, które sprawiają mu ogromną radość i są jego pasją.
 
Michał życzymy Ci zdobywania kolejnych kategorii oraz tytułów, także tych mistrzowskich i arcymistrzowskich!
 
Czytaj więcej...Baśniowa Kuźnia Talentów
 
Gdybyśmy chcieli opisać kolejnego zdolnego, młodego człowieka w kilku słowach z pewnością byłyby to: scena, mikrofon, wolontariat, rakietka tenisowa i piłka. Bohaterką dzisiejszej odsłony Baśniowej Kuźni Talentów jest Wiktoria Białorucka, uczennica klasy VIIIb.
Od najmłodszych lat jest aktywną wolontariuszką działającą w Związku Harcerstwa Polskiego. Angażuje się w działania organizowane nie tylko przez szkołę, lecz także te, które obejmują obszar gminy, czy powiatu.
Swoje zdolności na wielu płaszczyznach rozwija od kilku lat.
Trenuje tenis stołowy od dłuższego czasu co jedynie w tym roku zaowocowało otarciem się o medal podczas wojewódzkich rozgrywek. Zawody w siatkówce również zakończyły się sukcesem na szczeblu gminnym.
Największe wrażenie jednak robi to, czego nie można zobaczyć (chociaż potwierdzone są informacje o gęsiej skórce), a jedynie usłyszeć. W Wiktorii, chociaż jest drobnej budowy, drzemie potężny, ciągle szlifowany głos. Jej wykonania rozmaitych piosenek ubogacały m.in. Dzień Europejski, Piknik Sportowy, Jasełka, Spotkanie w Akademii Pana Kleksa czy Misterium Wielkanocne.
Wiktorii gratulujemy sukcesów i życzymy ciągłego rozwoju. Zaznaczamy również, że prawdziwymi szczęściarzami są ci, którzy mieli, mają i będą mieli przyjemność słuchać jej śpiewu, a przegrać z nią w tenisa to żadna ujma.
 
Czytaj więcej...
Baśniowa Kuźnia Talentów.
 
Jakub Cudecki, uczeń klasy VIIIa Baśniowej Szkoły jest jednym z wielu talentów, które przez lata się rozwijają, by w odpowiednim momencie wystrzelić i zachwycać. Jednym z wielu, ale niesamowitym. Kubę cechuje ogromna skromność i pokora, lecz w tym roku udało się wyeksponować jego talent na szkolnym korytarzu. Spośród wielu prac wybrał te, które zostały umieszczone na gazetce. Obserwując zarówno rówieśników, jak i młodszych kolegów i koleżanki zauważaliśmy zachwyt nad talentem Kuby. Ostatnie dzieło, które wprawiło nas w osłupienie to szkic budynku szkoły wykonany na podstawie wykonanych w tamtym roku zdjęć. W niedługim czasie szkic ten będzie mógł zachwycać wszystkich przekraczających próg naszej placówki, zawiśnie w godnym miejscu.
 
Kuba, chociaż przed Tobą jeszcze ostatnie miesiące nauki w naszej szkole to już teraz życzymy Ci, by Twój ogromny talent wypłynął na szersze wody. Niech spełniają się Twoje artystyczne marzenia, a prace wprawiają w zachwyt każdego kto będzie miał z nimi styczność!
 
Poczynania Kuby można obserwować na jego profilu: https://instagram.com/kbx_art?igshid=ZDdkNTZiNTM=