b_150_100_16777215_00_images_2B.jpg

Bal maskowy w baśniowej szkole

Piąta rocznica nadania imienia Baśni Polskiej Szkole Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej była okazją do świętowania. Od 2015 r. szkoła organizuje konkursy plastyczne i czytelnicze propagujące baśnie i legendy polskie. W tym roku uczniowie poznali Świętokrzyskie bajdy. Musieli się zmierzyć z czarownicami z Łysej Góry i zbójem Madejem. Dowiedzieli się, skąd się wzięła nazwa Kielce oraz poznali historię Pacanowa i słynnego Koziołka Matołka.

19 lutego podczas Święta Szkoły laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczyli: burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak i dyrektor szkoły Wioletta Czemarnik.

Zespół teatralny „Wykrzyknik” przedstawił baśń „O mądrej królewnie i smoku ze Złotej Góry”. Pięć uroczych czarownic zaprezentowało się w tańcu z miotłami. Damy dworu, dworzanin, rycerz, smok i smoczyca Kasia zatańczyli menueta, a finałową piosenkę o księżniczce zaśpiewały Paulina Mikowska i Martyna Mądro.

I wreszcie rozpoczął się baśniowy bal. O prowadzenie zabawy zadbała pani Jadwiga Pięta-Paśko. Uczestnicy ukryli swoje twarze pod maskami i ruszyli do tańca. Królowały czarownice, zapewne dalekie krewne tych z Gór Świętokrzyskich. Księżniczki i rycerze, smoki i damy dworu pląsali przy nowoczesnej muzyce. Na bal maskowy do Niedźwiady przybyli również bohaterowie bajek z różnych zakątków świata. Radości ze wspólnej zabawy z dziećmi nie kryli nauczyciele i opiekunowie, którzy także przeobrazili się w baśniowe postacie.

Na wszystkich uczestników balu spoglądała ze sceny ogromna czarownica na miotle, której nie bało się jednak żadne dziecko. Dekorację przygotowali: Dorota Wośko, Jacek Kurnyta i pracownicy przedszkola.

Wyniki konkursu plastycznego

Kategoria przedszkola i kl. 0

1. miejsce – Julia Bieszczad kl. 0b, Zuzanna Darłak kl. 0a.
  2. miejsce – Karolina Ziobro kl. 0b, Amelia Kozioł kl. 0b.
  3. miejsce – Barbara Kurnyta kl. 0a, Zofia Toton gr. Tuptusie.

Wyróżnienia: Bartłomiej Białorucki kl. 0a, Wiktoria Przypek kl. 0a, Kamil Depowski kl. 0b, Anna Panek gr. Misie.

Kategoria klas I – III

1. miejsce – Wiktoria Panek kl. I, Julia Trela kl. I, Filip Lubelczyk kl. IIIa, Paweł Królikowski kl. IIIb.
  2. miejsce – Izabela Stęgowska kl. IIb, Karolina Depowska kl. IIIb, Gabriela Wójcik kl. I, Milena Wiater kl. IIIa.
  3. miejsce – Seweryn Mucha kl. IIIa, Mateusz Czaja kl. IIIb, Dawid Ozga kl. IIIb, Marta Rakoczy kl. IIIb.

Wyróżnienia: Marcin Tokarz kl. IIIb,  Klaudia Rogala kl. IIIb,  Martyna Wójcik kl. IIIb, Milena Pawlus kl. IIb,  Michał Skóra kl. IIa.

Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym bardzo dziękujemy i gratulujemy wykonania pięknych prac!

Wyniki konkursu czytelniczego

Kategoria kl. IV – V

1. miejsce – Anna Przypek kl. Va, Mikołaj Cabaj kl. Vb, Kamil Tokarz kl. IV
  2. miejsce – Wiktoria Białorucka kl. Vb
  3. miejsce – Dawid Zima kl. Vb, Ilona Pawlus kl. IV, Karol Uchman kl. IV

Wyróżnienia: Jakub Cudecki kl. Va, Szymon Sroka kl. Vb

Kategoria klas VI – VIII

1. miejsce – Marcel Bobulski kl. VIa
  2. miejsce – Aleksandra Dziedzic kl. VII, Gabriela Lubelczyk kl. VIII
  3. miejsce – Natalia Królikowska kl. VIb, Julia Wiktor kl. VIb

Wyróżnienia: Karolina Babicz kl. VIa, Klaudia Tokarska kl. VIb, Wiktoria Woźny kl. VII, Amelia Bobulska kl. VIa, Dominika Ślusarczyk kl. VIa, Szymon Zima kl. VIa.

G A L E R I A       Z D J Ę Ć      ! ! !

Tekst: Marta Szpara
Zdjęcia: Magdalena Pociask, Iwona Wiater, Ewelina Kozioł, Symon Wośko