Głównym celem projektu edukacyjnego realizowanego w klasie II gimnazjum było rozwijanie wszechstronnych zainteresowań uczniów. Po wybraniu tematów i ustaleniu składu poszczególnych grup uczniowie zobowiązali się do terminowego wykonania wyznaczonych zadań.

11 czerwca w obecności pani dyrektor, wychowawczyni i rodziców zaprezentowali wyniki swojej pracy. Realizacja zadań przebiegała w czterech grupach.

Grupa 1. Temat projektu - Pomagaj i Ty . Skład : Agnieszka Chodak, Mateusz Darłak, Dawid Dziedzic, Grzegorz Januszewski, Michał Sowiźrał, Paweł Staroń.

Grupa 2. Temat projektu - Tenis stołowy w Polsce. Skład: Sylwia Darłak , Patrycja Kozioł, Ewelina Krawiec , Katarzyna Królikowska , Gabriela Laska .

Grupa 3. Temat projektu - E-sport jako nowy rodzaj rywalizacji. Skład: Bartłomiej Dziedzic , Norbert Jodłowski , Bartłomiej Kośkiewicz , Karol Przypek , Albert Sypień, Tomasz Świętoń .

Grupa 4. Temat projektu - Motoryzacja. Skład: Mateusz Cieśla , Maksymilian Ciołek , Kacper Pociask

Tekst: Marta Szpara