b_150_100_16777215_00_images_IMG_0327-Copy.JPG„Jak nie czytam, jak czytam” to akcja organizowana na terenie całej Polski przez czasopismo „Biblioteka w Szkole”. Polega ona na masowym jednoczesnym czytaniu książek. Jej celem jest stworzenie okazji, by każdy mógł sobie poczytać w gronie kolegów i koleżanek. Oczywiście głównym celem akcji jest podniesienie poziomu czytelnictwa ze względu na rosnący spadek czytania książek. Poprzez akcję chcemy zachęcić dzieci do czytania, wypożyczania ich z biblioteki, rozmawiania o przeczytanych książkach, zachęcania do czytelnictwa innych. Nasza szkoła wzięła udział w tej akcji po raz trzeci. W tym roku uczniowie wykorzystywali otwartą przestrzeń do czytania książek. Sprzyjająca pogoda zachęca nie tylko do zabaw ruchowych, ale też do odpoczynku przy książce. Niektóre klasy wybrały pomieszczenia szkolne. Udowodniliśmy, że czytać można wszędzie, a wspólne przedsięwzięcie mobilizuje, zachęca i motywuje do dalszych działań. Liczymy na to, że akcja zachęciła wiele osób do spędzania wolnego czasu z książką.

GALERIA ZDJĘĆ !!