b_150_100_16777215_00_images_aaaaaaaaaaaaaaaAAA.jpg"Na miły Bóg
Życie nie tylko po to jest by brać
Życie nie po to by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać"

Nasze uczennice: Emilia Jezior i Milena Wiater, uczestniczyły w listopadowym zjeździe Szkolnych Kół Caritas. Spotkanie odbyło się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Uczestników zjazdu powitał diecezjalny koordynator Szkolnych Kół Caritas, ks. Karol Hadam. Gościem spotkania był ks. prał. Stanisław Słowik- wieloletni dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej. "Niosący pomoc nie spadają z nieba" - słowa kard. Paula Josefa Cordesa przytoczone przez księdza prałata uświadamiają, jak konieczna jest pomoc każdego z nas, jak ważną rolę mają uczniowie SKC, wolontariusze. Ks. Piotr Potyrała-dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej przedstawił zebranym aktualnie podejmowane inicjatywy oraz zachęcał do udziału w akcjach pomocowych. Podczas spotkania w pięknych utworach zaprezentowała się schola parafialna z Weryni. Dziękujemy za możliwość udziału w tym wydarzeniu.