b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_SpotkanieCoMozeZagrazacNaszemuZdrowiuIZyciu_1.jpgWe wtorek 9 maja uczniowie klas szóstych uczestniczyli w spotkaniu warsztatowym z panią dr n. o zdr.  Dorotą Ozgą, która jest kierownikiem Zakładu Ratownictwa Medycznego, zastępcą Dyrektora Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Członkiem Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych, Ministerstwa Zdrowia.

Tematem spotkania były zagrożenia i niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia uczniów, jakie mogą spotkać ich w szkole. Pani Dorota omówiła konsekwencje urazów i uszkodzeń ciała spowodowanych przez nieuwagę, roztargnienie czy popisywanie się. Zwróciła uwagę jaką postawę powinien prezentować uczeń, aby ochronić siebie i kolegów przed zagrożeniami. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Serdecznie dziękujemy pani Dorocie za miłą atmosferę, cenne uwagi oraz poświęcony czas.