b_150_100_16777215_00_images_IMG_20230331_135149.jpg

Przedszkolaki z grupy Tuptusie realizują kolejne zadania z projektu ,,Mamo, tato, wolę wodę!". Dzieci, realizując kolejne zadania kształtowały świadomość roli wody w organizmie, budziły zaciekawienie zdrowym stylem życia i właściwościami chemicznymi wody, oraz rozwijały motorykę małą. W zadaniu 7A, poruszane były zagadnienia prawidłowego nawodnienia i jego wpływu na zdrowy styl życia. Przy pomocy roślin- więdnąca, zdrowa i przelana kilkukrotnie wodą, dzieci mogły zaobserwować jak ważna jest rola wody w naszym organizmie. Zadanie 7B, przedszkolaki przy pomocy gąbki moczonej w wodzie, mogły zaobserwować różne prawidłowości związane z nawodnieniem organizmu. Przygoda 9A i 9B, polegała na, przypomnieniu sobie piramidy zdrowego żywienia i posegregowaniu jej na produkty pożądane dla zdrowia i dobrego samopoczucia oraz na te niepożądane, przy pomocy obrazków z wesołą i smutna buzią. Podczas zadania 13 dzieci, ,,stworzyły wodę", przy pomocy kulek posegregowanych według rysunków. Kolorowe piłeczki miały odzwierciedlić skład chemiczny wody. Przygoda 14A pozwoliła nam na wytworzenie własnego soku. Dzieci, próbowały własnymi rączkami wycisnąć sok. Nie ze wszystkich owoców i warzyw udało się wytworzyć sok. Do wykonania tego zadania zostały poproszone nasze panie Bożena Wójcik i Irena Bieszczad. Panie przy pomocy profesjonalnego sprzętu zrobiły sok o pysznym smaku jabłka, pomarańczy i marchewki. Wykonanie wszystkich tych zadań sprawiło przedszkolakom, dużo radości i dostarczyło wiele wiadomości.

Agnieszka Ciosek