b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_DzienMatematyki2023_1.JPG14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Z tej okazji w ramach lekcji matematyki w młodszych klasach uczniowie wykonywali projekt matematyczny „Miasto Pi na niebie”, natomiast w klasach starszych projekt „Czy jestem jak Pi?” Po wykonaniu zadania, każdy uczeń otrzymał rysunek, który miał niepowtarzalny kształt, a także niepowtarzalną kolorystykę.

14 marca jest uznawany również jako święto liczby π. Uczniowie każdej klasy poznali czym jest liczba π, a następnie wzięli udział w konkursie, polegającym na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. W młodszych klasach konkurs przeprowadzili uczniowie klasy VIa. Dyplomy oraz nagrody za najlepszą znajomość liczby π, z rąk Pani Dyrektor otrzymali następujący uczniowie: Laura Stanek (klasa Ia), Jakub Smoczyński (kl. Ib), Julia Mucha (kl. IIa), Sebastian Stęgowski (kl.IIb), Emilia Smoczyńska (kl. IIIa), Liliana Stanek (IIIb), Edyta Pociask (kl.IV), Natalia Charchut (kl.Va), Mikołaj Wrona (kl. Vb), Seweryn Mucha (kl. VIa), Marta Rakoczy (kl.VIb), Kamil Tokarz (kl.VII), Jan Kozioł (kl. VIIIa), Sylwia Drozd (kl.VIIIb). Gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ!

Małgorzata Kosińska Mucha