b_150_100_16777215_00_images_IMG_20230302_100859.jpg

Dzieci z grupy Tuptusie dzielnie realizują kolejne zadania 💧💧💧.
Ozdobiły pięknie swoje kubki do picia wody z zadania 5. Zamalowali kontur dziecka który z 75% składa się z wody ( zadanie 14b). Przedszkolaki, wcieliły się w rolę degustatora wody z zadania 12. Miały wybrać ulubiony smak pomiędzy woda niegazowaną i gazowaną o różnych poziomach nasycenia dwutlenkiem węgla nisko, średnio i wysoko zmineralizowana. Naszym przedszkolakom wyjątkowo przypadła do gustu woda wysoko zmineralizowana. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwe słone, pijąc wodę przez rurki ( zadanie 😎. Przedszkolaki wykonały doświadczenie chemiczne z zadania 11. Samodzielnie stworzyły bąbelki podobne do tych, jakie powstają w gazowanej wodzie. Na koniec pobudzając swoje zainteresowania zdrowym stylem życia liczyli ile cukru jest w danym napoju ( zadanie 10). Dzieci, za pomocą wagi liczyły gramy cukru. W jednym napoju przeliczyły nawet 4 płaskie łyżeczki cukru. Na koniec przedszkolaki zrobiły swój zdrowy napój dodając cytrynę i pomarańcze.
Agnieszka Ciosek