b_150_100_16777215_00_images_IMG_20221208_114434.jpg

Dzieci z grupy Tuptusie cały grudzień starały się wykonać zadania z projektu ,, Mamo, tato, wolę wodę!".
Zadanie 2, polegało na wykonaniu wodnego labiryntu. Celem tego zadania było pobudzenie zainteresowania cyklem życia wody, rozwój motoryki małej i dużej. Zadanie polegało na znalezieniu drogi że startu do centralnej części, zaczerpnięciu wody wiaderkiem, następnie wyjściu z labiryntu i przelanie wody do butelki.
Zadanie 3, polegało na wykonaniu swojej kropelki wody. Celem tego zadania było zachęcenie dzieci do picia wody, rozwój motoryki małej. Przygoda polegała na zaprojektowaniu swojej kropelki wody. Dzieci pokolorowany i wycięły nożyczkami swoje kropelki. Zadaniem przedszkolaków, było przyniesienie nakrętek z domu a następnie przyklejanie ich do swojej kropelki.
Zadanie 4, polegało na wykonaniu plakatu i zrozumienie, że woda jest związane z różnymi czynnościami. Celem tego zadania było zachęcenie do picia wody i rozwój motoryki małej. W tej przygodzie dzieci dobrały się w pary odpowiedniego do swoich kolorowanek. Zadaniem przedszkolaków, było wybranie charakterystycznych przedmiotów do swojej kolorowanki. Następnie dzieci pokolorowany swoje kolorowanki i powstał piękny kolaż.
Agnieszka Ciosek