20230616 140750

Zajęcia LEGO
Końcem ubiegłego roku, gdy blisko było już zakończenie pierwszego semestru, uruchomione zostały zajęcia LEGO dla uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe. Pracowaliśmy na zestawach LEGO Spike Prime, które zostały pozyskane przez szkołę z programu Laboratoria Przyszłości.
W czasie zajęć uczniowie mieli okazje zbudować według przygotowanych scenariuszy modele robotów, urządzeń a także wprowadzali do gotowych modeli udogodnienia, które ich zdaniem poprawiały działanie bądź wprowadzały jakąś innowację.
Powstałe podczas zajęć modele mogły posiadać trzy różne czujniki: koloru, odległości oraz siły nacisku, dzięki czemu uczniowie mogli przeprowadzać eksperymenty i wyciągać wnioski. Programowanie odbywało się w oparciu o Scratch – język programowania, który pozwalał nam uruchomić i sterować pracą robota poprzez układanie odpowiednich puzzli.

Zajęcia niejednokrotnie przysparzały wiele uśmiechów i radości. Dzieci odkryły w sobie wiele umiejętności, współpracowały w grupie, a co najważniejsze czerpały z zajęć wiele radości.
Podsumowaniem ponad półrocznej pracy były zajęcia w czasie których uczniowie odłożyli na bok przygotowane scenariusze i podążyli własną ścieżką, która pozwoliła na stworzenie wielu wspaniałych prac. Serdecznie dziękujemy za wszystkie spotkania, gratulujemy wytrwałości i odkrytych talentów.

Praca z Wami to była prawdziwa przyjemność!

Sylwia Białorucka, Szymon Wośko