Nasza szkoła bierze udział w programie – Laboratoria Przyszłości – to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją tego programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie szkoły w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymują wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000 złotych. Ta kwota pozwoliła na zakup wyposażenia podstawowego oraz dodatkowego, które jako szkoła mogliśmy dobrać według potrzeb.

Dzięki udziałowi w Programie nasza szkoła wzbogaciła się o następujący sprzęt:

 • Drukarka 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.);
 • Kamera cyfrowa Canon Legria;
 • Statyw Velbon;
 • Zestaw bezprzewodowy Saramonic Blink500;
 • Zestaw studyjny Softbox;
 • Mikrofon Mad Dog Pro;
 • Stabilizator Moza Gimbal mini s eseential;
 • Zestaw Canon 250 D + etui;
 • Zestaw mobilny rh sound;
 • Zestaw Forbot;
 • Lego Spike Prime;
 • Klocki Lego Mindstorms;
 • Zestaw mikroskop do biolight + kamera dlt 5mpx;
 • Stacja lutownicza 2w1 hotair i grotowa;
 • Notebook Dell Vostro 3510.