Czytaj więcej...„To zuchy, to zuchy

Co tu dalej kryć?

To zuchy, to zuchy

Dobrze zuchem być”

 

Środa (25.04.2018) na długo zostanie w pamięci naszych zuchów. Tego dnia w obecności Podharcmistrz Genowefy Zygmunt, Wioletty Czemarnik, druha Szymona, oraz zaproszonych gości i rodziców, dzieci złożyły uroczystą Obietnicę Zuchową. Gromada „Wesołe Niedźwiadki” wzbogaciła się o 13 nowych członków ZHP, którzy uroczyście ślubowali „Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha”. Zuchy przygotowały piękny występ, w którym przypomniane zostało Prawo Zucha. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki, a także odpowiadały na pytania związane z Ojczyzną. Przeszły próbę, „wyparzania języka” zniszczyły przygotowane wcześniej balony ze swymi wadami, na znak, że chcą się ich pozbyć. Zuchy zostały również poddane próbie strachu, zaprezentowały się w ulubionym pląsie oraz udowodniły także, że pamiętają o swoich obowiązkach sprzątając las po „niegrzecznych turystach”.

Po złożeniu Obietnicy zuchy, aby upamiętnić tę chwilę złożyły odcisk własnego palca do kroniki. Tego dnia otrzymały również wielki skarb, tym skarbem jest Znaczek Zuchowy. Od tej pory każdy chłopiec i dziewczynka stali się członkami wielkiej rodziny harcerskiej.

dh Natalia i dh Agnieszka

G A L E R I A      Z D J Ę Ć

 

 

Czytaj więcej...Ostatni dzień egzaminów gimnazjalnych już za nami! Nie było łatwo, ale daliśmy radę. Teraz czekamy na wyniki. Dyrekcja, grono pedagogiczne i rodzice - trzymamy kciuki!

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Tekst: Liliana Zielińska

Zdjęcie: Sylwia Białorucka

Czytaj więcej...„…I tylko pamięć została

Po tej katyńskiej nocy…

Pamięć nie dała się zgładzić,

Nie chciała ulec przemocy…”

13 kwietnia w naszej szkole odbył się apel poświęcony pamięci ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Apel ten był szczególny, ponieważ w przygotowanie go zaangażowali się uczniowie kilku klas: od najmłodszych z „zerówki” poprzez klasy: IIIa, V, VI aż po uczniów najstarszych: z klasy VII oraz II i III Gim.

Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Fragmenty poezji i piosenka pt „Cisza. Modlitwa katyńska”, którą pięknie wykonała Karolina Kowalska, były wyrazem pamięci o zamordowanych w Katyniu Polakach w 1940 r., w przytłaczającej liczbie ponad 21 tys. Następnie nasi uczniowie w ciszy i zadumie zaprezentowali nazwiska 96 ofiar tragicznej katastrofy w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010 r.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej niezwykłej lekcji patriotyzmu, za powagę i szacunek, jaki okazali, składając hołd wszystkim poległym Polakom w Katyniu i Smoleńsku.

 

 GALERIA  ZDJĘĆ

Czytaj więcej...W świecie krasnoludków - pod takim hasłem odbyło się 12 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Małej międzyszkolne spotkanie czytelnicze. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VI: Faustynka Budzik, Ola Kurnyta i Gabrysia Lubelczyk, które należą do szkolnego zespołu teatralnego Wykrzyknik.

Konkurs obejmował szczegółowy test wiedzy z życia i twórczości Marii Konopnickiej oraz znajomości treści książki O krasnoludkach i o sierotce Marysi, przedstawienie wybranego fragmentu książki i wykonanie pracy plastycznej związanej z bohaterami utworu.

Uczennice wspaniale zagrały swoje role. Faustynka brawurowo wcieliła się w postać krasnoludka Podziomka, Ola wyśmienicie zagrała sierotkę Marysię, a Gabrysia rewelacyjnie prezentowała się jako królowa Tatra. W teście wiedzy wykazały się bardzo dobrą znajomością baśni, zdobywając najwięcej punktów. Wykonały również piękną pracę plastyczną przedstawiającą lisa Sadełko. Zdobyły najwięcej punktów i zajęły I miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Marta Szpara

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...12.04.2018r. najmłodsi wychowankowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom zasad zdrowego odżywiania się. Panie ciekawie opowiadały o swoim zawodzie oraz o tym, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. W oparciu o przedstawioną przez gości piramidę przedszkolaki dowiedziały się, iż dla dobrego rozwoju, organizm człowieka potrzebuje dużo aktywności fizycznej oraz warzyw i owoców w codziennej diecie. Dzieci poznały także nowe składniki pokarmowe jak np. białko, błonnik, witaminy oraz ich pozytywny wpływ na organizm. Wiele frajdy sprawiło maluszkom układanie produktów na kolejnych piętrach piramidy żywienia. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały świeże jabłka i marchewki, z których po dokładnym umyciu rąk przygotowały pyszną surówkę. Degustacja warzyw i owoców utwierdziła dzieci w przekonaniu, że są one nie tylko zdrowe, ale i bardzo smaczne.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas, ciekawe przepisy na zdrowe przekąski oraz przypomnienie, że to co lubimy spożywać nie zawsze służy właściwemu rozwojowi naszego organizmu.

Galeria zdjęć

Czytaj więcej...9 kwietnia przedszkolaki z grupy „Żabki” podczas zajęć dowiedziały skąd pochodzi mleko i do czego możemy je wykorzystać. Wyjaśniliśmy również, że spożywanie mleka jest bardzo korzystne dla zębów, a także dla kości. Używając zmysłu smaku, węchu i wzroku dzieci próbowały różnych produktów mlecznych. Dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa w której, każdy przedszkolak miał szansę nauczyć doić się krowę, a posłużyły nam do tego gumowe rękawiczki wypełnione prawdziwym mlekiem. Na pamiątkę tego dnia dzieci wykonały swoją Krasulkę.

Muuuuuuuuuuuusimy to powtórzyć !

GALERIA ZDJĘĆ