W dniu 14 kwietnia w naszej szkole odbył się kolejny kiermasz słodkości w ramach akcji „Z sercem dla dzieci z Afryki”. Udało nam się zebrać kwotę 2794,80 zł.
Kiermasz miał na celu zbiórkę pieniędzy na kształcenie dwóch chłopców z dalekiej Afryki. Jeden z nich to Alex Bundi z Kenii.
Drugi chłopiec to RANDIMBISON Maminiaina Elio z Madagaskaru. Obaj chłopcy otrzymają wsparcie na następny rok szkolny.
Każde stypendium przyznane dla dzieci jest czymś znacznie więcej niż tylko wsparciem finansowym — to realna szansa na naukę, codzienny posiłek, opiekę medyczną i godną przyszłość. Dzięki otwartym sercom dzieci mogą każdego dnia chodzić do szkoły, uczyć się czytać, pisać i marzyć o tym, by kiedyś pomóc innym. Takie projekty stypendialne sprawiają, że często może zmienić się życie dzieci i całych rodzin.
Pozostała kwota pieniędzy, czyli około 750 zł zostanie wpłacona na leczenie chorych w Centrum Klinicznym im. Jana Beyzyma w Manerinerina na Madagaskarze. To szpital, który jest miejscem ratunku i nadziei dla tysięcy ludzi na Madagaskarze. Trafia tu wiele dzieci niedożywionych, chorych na choroby zakaźnie jak malaria, gruźlica, trąd. Szpital zapewnia opiekę wielu potrzebującym. Każde wsparcie to szansa na uratowanie życia.
Ogromną wdzięczność wyrażamy tym, którzy wsparli nasza akcję: zarówno Rodzicom którzy przygotowali słodkości, jak i tym, którzy dali pieniądze dzieciom na ich zakup.
Słodkie przekąski przygotowały rodziny uczniów:
Nikodem Popielarz
Katarzyna, Sylwia Wodzień
Klara, Artur Koszowski
Lena, Antoni, Liliana Uchman
Aniela, Milan Marcinek
Amelia, Jakub Kozioł
Julia Strzałka
Miłosz, Arkadiusz Kopala
Wiktoria Przypek
Nadia, Alan Sikora
Julia, Gabriela, Szymon Mucha
Nikodem Tokarz
Wiktoria, Miłosz Erazmus
Julia Trela
Adam Orkisz
Emilia, Filip, Eryk Ostafin
Kamila, Blanka Wiater
Adrianna, Aleksander Wójcik
Tymoteusz, Natanael Mucha
Marcel, Miłosz Bartusik
Wiktoria Skóra
Olivier Czarnecki
Rozalia, Maksymilian Wójcik
Marcel Ziobro
Józef Kopala
Sylwia, Wiktoria, Anna Panek
Nikola, Szymon Migalski
Edyta, Natalia, Arkadiusz Pociask
Bartłomiej, Szymon Białorucki
DZIĘKUJEMY
![]()
![]()
![]()
W ubiegłym tygodniu w klasie 2b lekcje o ciele człowieka łączyły naukę z zabawą i ciekawymi formami poznawania tego tematu. Uczniowie między innymi korzystali z monitora interaktywnego, wykonywali prace plastyczne oraz odwiedzili pracownię przyrodniczą. ![]()
Tam Pani Barbara Wiktor opowiedziała o układach, narządach i ciekawostkach z wnętrza naszego organizmu, pokazywała modele i plansze. Dziękujemy za informacje z "pierwszej ręki".![]()
![]()
Agnieszka Baran
Jubileuszowe X Dyktando z Języków Angielskiego i Niemieckiego
W naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie – jubileuszowe, dziesiąte dyktando z języków angielskiego i niemieckiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas 7 i 8, którzy zmierzyli się z wymagającymi, ale jednocześnie ciekawymi tekstami sprawdzającymi poprawność pisowni, znajomość słownictwa oraz zasad gramatycznych z obydwóch języków. Atmosfera była pełna skupienia, ale także zdrowej rywalizacji.
Oprócz części konkursowej przygotowano również dodatkowe atrakcje. Uczniowie mogli wziąć udział w quizach dotyczących krajów takich jak Niemcy i Wielka Brytania. Pytania obejmowały zagadnienia związane z kulturą, geografią, tradycjami oraz ciekawostkami z życia codziennego mieszkańców tych państw.Quizy cieszyły się dużym zainteresowaniem, a każdy uczestnik miał szansę wykazać się wiedzą i zdobyć drobną nagrodę – słodkiego cukierka za każdą poprawną odpowiedź. Był to miły akcent, który dodatkowo motywował do aktywnego udziału.
Jubileuszowe dyktando okazało się nie tylko sprawdzianem wiedzy, ale również świetną formą nauki poprzez zabawę. Wydarzenie na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli, a jego sukces z pewnością zachęci do organizacji kolejnych edycji w przyszłości.
Liliana Zielińska, Gabriela Ciebień, Natalia Stasik
Wielkanocna przygoda w naszych oddziałach przedszkolnych!
![]()
W naszych salach zrobiło się kolorowo, wiosennie i bardzo pracowicie! Choć za oknem aura bywa kapryśna, u nas królują soczysta zieleń, słoneczna żółć i cała paleta radosnych barw. ![]()
Nasze przedszkolaki z wielkim zapałem przygotowywały się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Przedświąteczna atmosfera udzieliła się każdemu – od najmłodszych grup po zerówki! Co działo się w naszej "wielkanocnej krainie"?
*
Powstały przepiękne prace plastyczne: puszyste zajączki, radosne kurczaczki i fantazyjnie zdobione pisanki.
*
Wspólnie posialiśmy rzeżuchę, obserwując, jak natura budzi się do życia.
*
Rozmawialiśmy o pięknych polskich tradycjach i o tym, co powinno znaleźć się w świątecznym koszyczku.
Każda praca włożona w dekorowanie sal i tworzenie ozdób przypomina nam o tym, jak wyjątkowy jest to czas odrodzenia i nadziei.
Wykonane prace i posiane roślinki ozdobią wielkanocne stoły w domach naszych przedszkolaków.
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy najcieplejsze życzenia wszystkim Rodzicom,
Uczniom oraz Sympatykom naszego przedszkola i szkoły!
![]()
Życzymy Wam:
* Wiosennego optymizmu i energii do realizacji marzeń.
* Ciepłych chwil spędzonych w gronie najbliższych przy świątecznym stole.
* Odpoczynku, który pozwoli nabrać sił na kolejne miesiące.
* Radości, która rozkwita tak pięknie, jak pierwsze wiosenne kwiaty.
Niech ten świąteczny czas będzie przepełniony pokojem, wzajemną życzliwością i uśmiechem!
Wesołego Alleluja! ![]()
![]()
![]()
Radosnego Alleluja! Życzy Gromada Zuchowa Wesołe Niedźwiadki ![]()
![]()
Życzymy zuchowej odwagi i radości na każdy dzień.
A na świątecznej zbiórce Zuszki wykonały pisanki z cekinów do swoich wielkanocnych koszyczków. Wyszły pięknie za sprawą połączenia cierpliwości i dokładności ![]()
Sylwia Białorucka, Agnieszka Baran, Sylwia Gibek
