W poniedziałek 8 czerwca gościliśmy w naszej szkole poraz pierwszy zespoły młodzieżowe dziewcząt z obcych państw. Przyjechały do nas drużyny z Kazachstanu i Palestyny a dokładnie pisząć KZ Gracja Uralsk i SB. Jerusalem Volleyball. Dziewczęta z naszego klubu ULKS Niedźwiada rozegrały pokazowe mecze. Gośćmi honorowymi byli : Burmistrz Ropczyc Kazimierz Moskal, Dyrektor Szkoły Podstawowej w NIedzwiadzie Dolnej Wioletta Czemarnik oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łączkach Kucharskich Monika Świątek - Bień. Turniej wypełnił naszą hale do ostatniego miejsca. Nasi uczniowie zbierali autografy, porozumiewali się w języku angielskim i nagrywali wspólne filmiki. Turniej był zorganizowany z okazji 10 lecia naszego klubu. Dziękujemy drużynom przyjezdnym za miło spędzony czas i życzymy wszystkiego co najlepsze :).
W niedzielę 31 maja, w Domu Kultury Śnieżka w Dębicy, odbył się XVII Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka. Dzięki uprzejmości gospodarzy z MKSz Gryf Dębica, niemała reprezentacja naszych szachistów, wzięła udział w wyjątkowym dniu, pełnym emocji, tych szachowych, ale nie tylko. Nie zabrakło sportowej rywalizacji, słodkiego poczęstunku i nagród, którymi organizatorzy obdarowali wszystkich ponad 100 zawodników.
W zawodach rozegranych systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund (tempo 12+2) rywalizowano w dwóch grupach wiekowych.
W grupie A: Blanka Wiater, Kornelia Szostak, Zofia Toton, Antoni Marć, Mikołaj Pociask, Paweł Skóra, Bartłomiej Kowalski, Marcel Bieszczad
W grupie B: Alan Wodziński i Oliwier Bieszczad
Poziom turnieju był bardzo wysoki, dlatego gratulujemy naszym uczniom wspaniałej gry i wielu zdobytych punktów.
Dziękujemy Pani Iwonie Wiater za obecność podczas turnieju i fotografowanie zmagań zawodników przy szachownicy.
Z ogromną radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w Gminnym Konkursie Plastycznym pod hasłem: „Ks. Jan Twardowski – słowa, które uczą wrażliwości”. Konkurs został zorganizowany w Szkole Podstawowej w Niedźwiadzie Górnej z okazji 20. rocznicy śmierci ks. Jana Twardowskiego.
I miejsce zdobył Alan Sikora, uczeń klasy 2a.
II miejsce zajął Adam Orkisz, uczeń klasy 3.
Serdecznie gratulujemy naszym młodym artystom talentu i kreatywności. Jesteśmy bardzo dumni z Waszych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów.
Apelowe spotkanie, dnia 3 czerwca było okazją do nagrodzenia uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w konkursach.
![]()
Wyróżnieni w X Szkolnym Dyktandzie zostali:
Kategoria język angielski:
I miejsce Michał Mytych klasa 8b, Kamila Jezior klasa 8b
II miejsce Gabriel Kędzior klasa 8b
III miejsce Alan Zapał klasa 8a
Kategoria język niemiecki:
I miejsce Gabriel Kędzior klasa 8b
II miejsce Szymon Ciołkosz klasa 8b
III miejsce Kamila Wiater klasa 8b
W konkursie językowym House Master organizowanym przez Szkołę Językową House of English w Ropczycach uczennica Michalina Wrona z klasy 0b otrzymała nagrodę zajmując I miejsce w swoje kategorii.
Wręczono również nagrodę Kamili Wiater z klasy 8b, która w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” zdobyła wyróżnienie.
Pani Dyrektor przypomniała wszystkim uczniom o obowiązku noszenia kasków podczas jazdy na rowerach i hulajnogach.
Zwróciła także uwagę na bezpieczeństwo.
Dyrektor szkoły życzyła wszystkim spokojnego i radosnego weekendu.![]()
Tekst: Liliana Zielińska, Joanna Wojnarowska
Zdjęcia: Monika Pociask
Uczniowie klas IV uczestniczyli w programie profilaktycznym „Bieg po zdrowie”, którego celem było zwiększenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia oraz szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.
Zajęcia realizowano metodami aktywizującymi, dostosowanymi do wieku uczniów, rozwijając ich kreatywność i zaangażowanie.
W ramach działań profilaktycznych rodzicom zostały przesłane również materiały filmowe dotyczące szkodliwości palenia oraz zagrożeń związanych z e-papierosami, aby wspierać edukację zdrowotną dzieci także w domu.
Dzięki udziałowi w programie uczniowie poszerzyli wiedzę na temat profilaktyki zdrowotnej i znaczenia dbania o własne zdrowie.
![]()
![]()
Filharmonia dla Mamy i Taty ![]()
Dzień Mamy i Taty to jedno z najpiękniejszych świąt w roku. Z tej okazji dzieci przygotowały wyjątkowy program artystyczny „Baśniowa Filharmonia dla Mamy i Taty”. ![]()
![]()
![]()
Przy dźwiękach muzyki klasycznej mali artyści zaprezentowali swoje talenty, dostarczając wszystkim wielu wzruszeń i radości.
Nie zabrakło pięknych wierszy, piosenek oraz serdecznych życzeń płynących prosto z dziecięcych serc. Było kolorowo, uroczyście i niezwykle wzruszająco.
Naszą szkołę odwiedzili nie tylko wspaniali Rodzice, ale także zaproszeni goście:
Biuro Poselskie Adama Dziedzica - Ropczyce Adam Dziedzic poseł na Sejm RP Adam Dziedzic
Dominik BłaszczykDyrektor Biura Poselskiego Posła Adama Dziedzica Dominik Błaszczyk - Tu i Teraz
Bogusława Zimorowicz w zastępstwie Podkarpackiego Kuratora Oświaty
Dyrektor Wydziału Środowiska i Rolnictwa Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Krzysztof Kosiński
Radna Rady Miejskiej Genowefa Ciosek
Radna Rady Miejskiej Łucja Drozd
Radny Rady Miejskiej Kazimierz Mądro
Radny Rady Miejskiej Krzysztof Ździebko
Inspektor RODO, Pani Adwokat Maria Świniuch
Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Skóra
Przewodnicząca Klubu Seniora Barbara Zegar
Przedstawicielka, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Lucyna Cabaj
Dziękujemy za obecność, wspólnie spędzony czas i stworzenie tak wyjątkowej atmosfery. ![]()
To był naprawdę magiczny dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci. ![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()