Z okazji zbliżających się obchodów Świąt Majowych, przedszkolaki z oddziału „Misie” wzięły udział w uroczystości Święta Flagi zorganizowanym na ropczyckim rynku pod Pomnikiem Pamięci. Na początku dzieci zaśpiewały hymn Mazurka Dąbrowskiego, odpowiadały na pytania z wiersza „Katechizmu polskiego dziecka.”,śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej, oglądały występy wykonane przez dzieci z innych grup przedszkolnych. Na zakończenie odbyło rozdanie dyplomów i słodkich upominków z rąk Burmistrza Ropczyc Kazimierza Moskala.
Gminne obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. ![]()
Harcerze z 22. Drużyny Harcerskiej oraz poczet sztandarowy
godnie reprezentowali naszą szkołę podczas Mszy Świętej
, składania kwiatów
oraz uroczystości przy miejscach pamięci.
Pełniona warta przy Tablicach Pamięci
i Pomniku podkreśliła podniosły charakter wydarzenia.
Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie, swoją postawą dali piękny przykład patriotyzmu
, a rodzicom za wsparcie i pomoc. ![]()
Czuwaj! ![]()
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 2026 burmistrz Ropczyc zaprosił uczniów gminnych szkół do udziału w proekologicznej akcji, mającej na celu wspólne dbanie o czystość i piękno naszej małej ojczyzny. Inicjatywa spotkała się z ogromnym odzewem — cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się w obchody. Uczniowie, nauczyciele wyposażeni w rękawice i worki ruszyli, by posprzątać teren wokół szkoły oraz pobliskie ulice. Uczestnicy nie tylko zbierali odpady, ale też dbali o ich prawidłową segregację, ucząc się, jak można realnie wpływać na stan środowiska w codziennym życiu. Akcja stanowiła doskonałą lekcję odpowiedzialności i współpracy. Wspólne działania przypomniały, że troska o Ziemię zaczyna się od małych gestów.
Wyniki konkursu „Szachowa kraina wyobraźni”![]()
![]()
Z radością informujemy o rozstrzygnięciu szkolnego konkursu plastycznego „Szachowa kraina wyobraźni”. Konkurs został zorganizowany przez Sekcję Szachową ULKS Niedźwiada.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i piękne kreatywne prace, łączące świat szachów z artystyczną wyobraźnią. ![]()
Składamy serdeczne podziękowania jury konkursu za poświęcony czas i ocenę prac.![]()
Laureaci konkursu:
I miejsce:
Emilia Bereś – 7
Marlena Toton – 7
Kacper Sowiźrał – 7
Eryk Świętoń – 6b
Julia Kosiek – 2a
II miejsce:
Paweł Skóra – 5a
Blanka Wiater – 4a
Zofia Toton – 4a
Kornelia Szostak – 4b
Bartłomiej Skóra – 1
Klara Glinka – 1
III miejsce:
Antoni Kolebuk – 6b
Dawid Babicz – 5a
Adam Orkisz – 3a
Alan Wodziński – 2a
Katarzyna Wodzień – 1
Wyróżnienia:
Barbara Kurnyta – 6a
Sylwia Wodzień – 4b
Oliwier Bieszczad – 3b
Mikołaj Depowski – 2a
Maria Kosiek – 2a
Amelia Marć – 2a
Julia Bieszczad – 2a
Emilia Ostafin – 2a
Uczestnicy konkursu:
Aleksandra Marć – 6b
Marcel Bieszczad – 5a
Bartłomiej Kowalski – 5a
Lena Toton – 2a
Marcelina Bieszczad – 2a
Antonina Stanek – 2a
Bartłomiej Szostak – 1
Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych !
Monika Kramarz
Mamy LAUREATA!
W marcu nasi odważni uczniowie podjęli się trudnego wyzwania, jakim było pisemne rozwiązanie 30 zadań szachowych w ciągu godziny. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie należą się wielkie brawa, ponieważ konkurs nie należy do łatwych. Tym bardziej cieszy, że nasi uczniowie osiągają coraz lepsze wyniki.
Dawid Babicz - uczeń klasy 5a, już po raz drugi z rzędu zdobył tytuł "Laureata", zajmując jednocześnie 16 miejsce w województwie. Gratulujemy sukcesu! ![]()
Cieszymy się również z bardzo dobrego wyniku Kornelii Szostak, uczennicy klasy 4b, która zajęła 20 miejsce w województwie. Brawo! ![]()
Jeszcze raz gratulujemy całej dziesiątce naszych dzielnych szachistów i życzymy powodzenia w kolejnych szachowych zmaganiach!
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy i upominki.
Agnieszka Kucab