Czytaj więcej...Zapraszamy do galerii pięknych zdjęć, wykonanych przez Panią Iwonę Wiater. Dziękujemy za uchwycenie tych wspaniałych i wzruszających chwil.

 

GALERIA !!!

Z okazji zbliżających się obchodów Świąt Majowych, przedszkolaki z oddziału „Misie” wzięły udział w uroczystości Święta Flagi zorganizowanym na ropczyckim rynku pod Pomnikiem Pamięci. Na początku dzieci zaśpiewały hymn Mazurka Dąbrowskiego, odpowiadały na pytania z wiersza „Katechizmu polskiego dziecka.”,śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej, oglądały występy wykonane przez dzieci z innych grup przedszkolnych. Na zakończenie odbyło rozdanie dyplomów i słodkich upominków z rąk Burmistrza Ropczyc Kazimierza Moskala.

GALERIA ZDJĘĆ!

Czytaj więcej...

 

Czytaj więcej...

🇵🇱 Gminne obchody 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 🇵🇱

Harcerze z 22. Drużyny Harcerskiej oraz poczet sztandarowy 🎌 godnie reprezentowali naszą szkołę podczas Mszy Świętej ⛪, składania kwiatów 🌹 oraz uroczystości przy miejscach pamięci.

Pełniona warta przy Tablicach Pamięci

i Pomniku podkreśliła podniosły charakter wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie, swoją postawą dali piękny przykład patriotyzmu👏, a rodzicom za wsparcie i pomoc. ❤️

Czuwaj! ⚜️

 

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 2026 burmistrz Ropczyc zaprosił uczniów gminnych szkół do udziału w proekologicznej akcji, mającej na celu wspólne dbanie o czystość i piękno naszej małej ojczyzny. Inicjatywa spotkała się z ogromnym odzewem — cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się w obchody. Uczniowie, nauczyciele wyposażeni w rękawice i worki ruszyli, by posprzątać teren wokół szkoły oraz pobliskie ulice. Uczestnicy nie tylko zbierali odpady, ale też dbali o ich prawidłową segregację, ucząc się, jak można realnie wpływać na stan środowiska w codziennym życiu. Akcja stanowiła doskonałą lekcję odpowiedzialności i współpracy. Wspólne działania przypomniały, że troska o Ziemię zaczyna się od małych gestów.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Wyniki konkursu „Szachowa kraina wyobraźni”♟️🎨

Czytaj więcej... Z radością informujemy o rozstrzygnięciu szkolnego konkursu plastycznego „Szachowa kraina wyobraźni”. Konkurs został zorganizowany przez Sekcję Szachową ULKS Niedźwiada.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i piękne kreatywne prace, łączące świat szachów z artystyczną wyobraźnią. 👏

Składamy serdeczne podziękowania jury konkursu za poświęcony czas i ocenę prac.😊

 

🏆 Laureaci konkursu:

🥇 I miejsce:

Emilia Bereś –  7

Marlena Toton –  7

Kacper Sowiźrał – 7

Eryk Świętoń – 6b

Julia Kosiek – 2a

🥈 II miejsce:

Paweł Skóra – 5a

Blanka Wiater – 4a

Zofia Toton – 4a

Kornelia Szostak – 4b

Bartłomiej Skóra – 1

Klara Glinka – 1

🥉 III miejsce:

Antoni Kolebuk – 6b

Dawid Babicz – 5a

Adam Orkisz – 3a

Alan Wodziński – 2a

Katarzyna Wodzień – 1

🌟 Wyróżnienia:

Barbara Kurnyta – 6a

Sylwia Wodzień – 4b

Oliwier Bieszczad – 3b

Mikołaj Depowski – 2a

Maria Kosiek – 2a

Amelia Marć – 2a

Julia Bieszczad – 2a

Emilia Ostafin – 2a

👏 Uczestnicy konkursu:

Aleksandra Marć – 6b

Marcel Bieszczad – 5a

Bartłomiej Kowalski – 5a

Lena Toton – 2a

Marcelina Bieszczad – 2a

Antonina Stanek – 2a

Bartłomiej Szostak – 1

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów artystycznych !

Monika Kramarz

GALERIA ZDJĘĆ !!!

Mamy LAUREATA! 

Czytaj więcej... W marcu nasi odważni uczniowie podjęli się trudnego wyzwania, jakim było pisemne rozwiązanie 30 zadań szachowych w ciągu godziny. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie należą się wielkie brawa, ponieważ konkurs nie należy do łatwych. Tym bardziej cieszy, że nasi uczniowie osiągają coraz lepsze wyniki.

Dawid Babicz - uczeń klasy 5a, już po raz drugi z rzędu zdobył tytuł "Laureata", zajmując jednocześnie 16 miejsce w województwie. Gratulujemy sukcesu! 😍👏

Cieszymy się również z bardzo dobrego wyniku Kornelii Szostak, uczennicy klasy 4b, która zajęła 20 miejsce w województwie. Brawo! 🥰👏

Jeszcze raz gratulujemy całej dziesiątce naszych dzielnych szachistów i życzymy powodzenia w kolejnych szachowych zmaganiach!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy i upominki.

Agnieszka Kucab

GALERIA ZDJEĆ !!!