Czytaj więcej...W ramach kółka teatralnego uczniowie klasy 3A przygotowali wyjątkowe przedstawienie pt. „Smerfna dieta”. Młodzi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, dostarczając publiczności wielu uśmiechów i pozytywnych emocji.

Na widowni zasiedli nauczyciele, rodzice oraz uczniowie naszej szkoły, którzy nagrodzili występ gromkimi brawami. Przedstawienie nie tylko bawiło, ale również przypomniało wszystkim, jak ważne jest zdrowe odżywianie i dbanie o dobre nawyki.

Serdecznie gratulujemy uczniom klasy 3A talentu, odwagi i wspaniałego występu, a także dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia. 👏✨

Przygotowanie: Sylwia Białorucka, Szymon Wośko

Zdjęcia: Magdalena Pająk

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

🐝🍯🍯🌿26 maja przedszkolaki wyruszyły pieszo na fascynującą i angażującą lekcję przyrody do pasieki Pana Piotra Mądro. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się i nauczyć ciekawostek na temat pszczół. Najmłodsi zobaczyli, jak wygląda ul od środka, poznali strukturę pszczelej rodziny (królowa, trutnie, robotnice) oraz obejrzeli ramki

z woskiem, a także przepiękne figurki wykonane

z wosku pszczelego.Obserwacja pszczół

i wyszukiwanie królowej owadów sprawiło dzieciom wiele relaksu. Strój pszczelarza okazał się świetnym, momentem do zabawy, przymierzanie kapeluszy z siatką ochronną i specjalnego kombinezonu, wzbudziło ogromne i pozytywne emocje. Przedszkolaki byli zachwyceni wizytą u Pana Piotra, otrzymali także miód. Dziękujemy za ten dzień pełen radości!🐝🌱🍯🍯

Czytaj więcej...

GALERIA ZDJĘĆ!

Czytaj więcej...27 maja 2026 roku cała społeczność szkolna wzięła udział w 𝐌𝐢𝐞̨𝐝𝐳𝐲𝐧𝐚𝐫𝐨𝐝𝐨𝐰𝐞𝐣 𝐀𝐤𝐜𝐣𝐢 📖 𝐂𝐳𝐲𝐭𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐳𝐞𝐣 „𝐂𝐳𝐲𝐭𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐧𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐚𝐧𝐢𝐞” – 𝐄𝐝𝐲𝐜𝐣𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟔. Wydarzenie odbyło się na świeżym powietrzu, w otoczeniu 🌳 🍃zieleni i pięknej ☀️ słonecznej pogody. Celem akcji było promowanie czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań książką oraz pokazanie, że czytać można wszędzie. Także w trawie i na łące wśród rówieśników. W akcji uczestniczyły przedszkolaki, klasy młodsze i starsze. W towarzystwie Dyrektor szkoły i nauczycieli uczestnicy czytali fragmenty ulubionych utworów, młodsi słuchali opowieści czytanych przez wychowawców, a także wspólnie rozmawiali o bohaterach literackich. Akcja stworzyła wyjatkową atmosferę sprzyjąjąca integracji, rozwijaniu wyobraźni oraz budowaniu pozytywnych relacji z „książką”. Uczniowie przekonali się, że książka może być doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu i inspiracją do odkrywania nowych światów.

𝐒𝐞𝐫𝐝𝐞𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞̨𝐤𝐮𝐣𝐞𝐦𝐲 𝐖𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐦 𝐳𝐚 𝐳𝐚𝐚𝐧𝐠𝐚𝐳̇𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐰 𝐜𝐳𝐲𝐭𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐳𝐞 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐰𝐳𝐢𝐞̨𝐜𝐢𝐞.

#czytanienapolanie

Czytanie na Polanie

https://www.czytanienapolanie.pl/czytanie-na-polanie

 

Międzynarodowa Akcja Czytelnicza "Czytanie na polanie" Edycja 2026

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Noc spędzona w szkole okazała się niezwykłym wydarzeniem pełnym atrakcji, śmiechu i wspólnie spędzonego czasu.
Jednym z punktów programu były warsztaty kulinarne poprowadzone przez Panią Barbarę Skórę i Panią Lucynę Cabaj z KGW Niedźwiada, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i serce. Każdy uczestnik mógł wcielić się w rolę prawdziwego kucharza. Wybrać ulubione składniki i stworzyć własną, wyjątkową pizzę. Wspólne przyrządzanie sprawiło uczniom ogromną radość, a zapach świeżo wypiekanej pizzy unosił się w całej szkole.
Po kulinarnych wypiekach przyszedł czas na gry i zabawy w sali gimnastycznej. Uczniowie brali udział w aktywnościach sportowych. Pani Ani Jasek oraz Panu Szymonowi Wośko dziękujemy za sportowego ducha. Ulubionym punktem wieczoru była "zabawa w chowanego " w ciemnych korytarzach, z latarką w ręce. Następnie wyposażeni w koce i poduszki stworzyli prawdziwe kino szkolne.
Wszyscy uczestnicy zgodnie podkreślali, że była to niezapomniana przygoda pełna uśmiechu i dobrej zabawy.
Szkoła może być miejscem nie tylko nauki, ale również integracji, rozwijania pasji i budowania przyjaźni. 😍

     GALERIA ZDJĘĆ     

Liliana Zielińska, Anna Jasek

Czytaj więcej...

​Dzień Pszczoły w naszym przedszkolu – było pracowicie i słodko! 🍯

W naszym przedszkolu zrobiło się w ostatnich dniach niezwykle gwarno i… miodowo! Z okazji Dnia Pszczoły nasze przedszkolaki zamieniły się w małych przyrodników, aby zgłębić tajemnice tych niesamowicie ważnych owadów🐝🌻 ​Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak wygląda życie w ulu, dlaczego pszczoły są tak ważne dla naszej planety i jak powstaje miód. Nie zabrakło też części praktycznej – próbowaliśmy różnych rodzajów miodu oraz stworzyliśmy mnóstwo przepięknych prac plastycznych, które już zdobią naszą przedszkolną galerię! 🎨✨ ​Poprzez wszystkie te aktywności nie tylko świetnie się bawiliśmy, ale przede wszystkim wspieraliśmy całościowy rozwój przedszkolaków. Dzieci zrozumiały zależności w ekosystemie i rolę pszczół w zapylaniu roślin. Tworzenie prac plastycznych wymagało precyzji, co doskonale usprawniło koordynację oko-ręka. Zbieranie informacji i ich analizowanie rozwinęło ciekawość świata i umiejętność koncentracji u dzieci a wspólne świętowanie i wymiana spostrzeżeń podczas degustacji uczyły współpracy oraz dzielenia się własnymi odczuciami. Degustacja różnych miodów pozwoliła dzieciom poznać nowe smaki, tekstury i kolory, rozwijając ich zmysły. Jesteśmy dumni z naszych małych ekspertów! Dzięki takim dniom uczymy dzieci szacunku do przyrody już od najmłodszych lat. 🌍🐝

#DzieńPszczoły #EdukacjaPrzedszkolna #MałePszczółki #EkologiaOdPrzedszkola #Przedszkole #KreatywneDzieci

Małgorzata Kot

 

Galeria zdjęć

Czytaj więcej...Wizyta Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” z mobilnym planetarium!
🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀

W tym tygodniu naszą szkołę odwiedziło Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" z mobilnym planetarium. 🪐🌍
W niezwykłych seansach astronomicznych wzięły udział grupy przedszkolne, oddział zerowy oraz dzieci ze świetlicy szkolnej. Mali odkrywcy mieli okazję przenieść się w kosmos i poznać tajemnice wszechświata.
Było to wyjątkowe i bardzo inspirujące doświadczenie dla wszystkich uczestników! 😍

 

Galeria