🌱♻️🌍💚♻ 22.04.2026r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych świętowały Dzień Ziemi. ☘️♻️🌎W tym dniu, każda grupa przeprowadziła szereg działań, na temat dbania o naszą planetę. 🌎Dzieci brały udział w ciekawych grach i zabawach edukacyjnych o tematyce ekologicznej, wykonały przepiękne prace plastyczne, zachęcające do ochrony Ziemi przed niszczeniem. Najmłodsza grupa porządkowała okolice szkoły.💚♻🤗Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić 🌳 i pielęgnować rośliny,🌱 dbać o przyrodę, 🍃oszczędzać wodę 💧i prąd ⚡️,segregować śmieci 🗑️ i ograniczać zużycie plastiku. Pomysłom nie było końca. Przedszkolaki wykazały się niebywałą wiedzą, chętnie wykonywały wszystkie zadania, świetnie się przy tym bawiąc.🌎☘️

 Czytaj więcej...

 

GALERIA ZDJĘĆ!

 

 

Czytaj więcej..."𝐎𝐛𝐢𝐞𝐜𝐮𝐣𝐞̨ 𝐛𝐲𝐜́ 𝐝𝐨𝐛𝐫𝐲𝐦 𝐳𝐮𝐜𝐡𝐞𝐦 𝐢 𝐳𝐚𝐰𝐬𝐳𝐞 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐬𝐭𝐫𝐳𝐞𝐠𝐚𝐜́ 𝐏𝐫𝐚𝐰𝐚 𝐙𝐮𝐜𝐡𝐚" taką przysięgę złożyły zuchy podczas swojej uroczystej ⚜️ Obietnicy Zuchowej. W dniu 23 kwietnia 2026 r. ślubowanie poprzedziły wyzwania, z którymi zuszki poradziły sobie wyśmienicie - jak przystało na członków Gromady Zuchowej "Wesołe🧸Niedźwiadki". Obietnicę przyjęła podharcmistrz Wioletta Czemarnik – Dyrektor Szkoły.

Pierwszym zadaniem było udzielenie odpowiedzi na pytania z wiedzy o 🇵🇱 Polsce. Drugie sprawdzało czy zuchy są dzielne podczas przejścia przez tunel 💀🕷️🕸️ strachu. Aby pozbyć się kłamstw dzieci przeszły kolejną próbę – wyparzania języka tajemniczą miksturą. Smacznie nie było, ale za to zdrowo (sok z buraka 🫜 i pomidora 🍅). Kolejnym powodem do radości była wspólnie zatańczona belgijka. Mało kto lubi sprzątanie, ale nasze zuchy jedną umiejętność opanowały do perfekcji – znakomicie składają ubrania. Zuchy starają się być coraz lepsze, dlatego oficjalnie pozbyły się swoich wad przekłuwając 🎈 baloniki.

Ostatecznie wszystkie wyzwania zostały zaliczone i dzieci złożyły przysięgę oraz otrzymały symbole zuchowe: znaczek i żółta chustę.

Uroczystość zaszczycili rodzice i dziadkowie zuchów, nauczyciele, harcerze oraz zaproszeni goście: Pan Michał Przystaś - z-ca Burmistrza Ropczyc, Ksiądz Marian Baran proboszcz Parafii p.w. Świętego Bartłomieja w Łączkach Kucharskich, Hm. Sławomir Gleń – Komendant Hufca Dębica, Pani Genowefa Ciosek – Radna Rady Miejskiej w Ropczycach, Pani Łucja Drozd – Sołtys wsi Niedźwiada i Radna Rady Miejskiej, Pan Krzysztof Ździebko – Radny Rady Miejskiej, Pani Małgorzata Skóra – przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pan Władysław Zygmunt. Obecni byli również przedstawiciele Telewizji Miejskiej Ropczyce.

Dziękujemy rodzicom za pyszny, słodki poczęstunek, a pani Dorocie Wośko i Jackowi Kurnyta za pomoc w organizacji uroczystości.

 

ObietnicaZuchowa2026

Czytaj więcej...23 kwietnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Gminnych Eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 🚦🚲. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności jazdy po torze przeszkód oraz w miasteczku rowerowym, udzielania pierwszej pomocy. Rozwiązali także test sprawdzający ich wiedzę teoretyczną. Chłopcy z uśmiechem na twarzy wykonywali wszystkie zadania nie zapominając o postawie fair play.

Dziękujemy Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Ropczycach za zorganizowanie tego wydarzenia, a wszystkim uczestnikom za piękną, zdrową rywalizację 👏

 

GminnyTurniejBezpieczenstwawRuchuDrogowym2026

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi 🌍🌱

W naszej szkole odbyło się przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. „Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny – Nasza Planeta, Nasza Moc” 🌍, przygotowane z okazji Dnia Ziemi. Wydarzenie miało na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o naszą planetę 🌱 oraz uświadomienie, że Ziemia to nasz wspólny dom.

W „Międzynarodowym Szczycie Klimatycznym” wystąpili uczniowie klasy IV a, którzy wcielili się w delegatów z różnych krajów. Poruszyli oni ważne problemy, takie jak smog, zanieczyszczenie oceanów 🌊, nadmiar plastiku czy topnienie lodowców ❄️. Podkreślali, że każdy z nas ma wpływ na środowisko i może przyczynić się do jego ochrony.

Natomiast w tanecznej opowieści o walce dobra ze złem oraz trosce o naszą planetę zaprezentowali się uczniowie klasy VI b.

W rolę Pani Ziemi wcieliła się Pani Magdalena Pająk.

Występ urozmaiciły sceny taneczne oraz piosenki o Ziemi 🎶, które dodatkowo podkreśliły wagę troski o środowisko. Akademia przypomniała wszystkim, że przyszłość naszej planety zależy od nas. Dbajmy o Ziemię każdego dnia 🌍💚 – dla siebie i przyszłych pokoleń.

🧸⚜️Do obchodów Dnia Ziemi dołączyły zuszki z klas 2. Zadanie zbiórkowe brzmiało: "Coś z niczego". Eko Zuchy wykonały nowe przedmioty z niepotrzebnych materiałów - recykling. ♻️

GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej...

 

W naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie dla uczniów klas IV–VIII z panią kosmetolog Agnieszką Golonką, które wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczestników. Była to nie tylko okazja do poznania specyfiki tego zawodu, ale również do zdobycia cennych informacji na temat codziennej pielęgnacji skóry i higieny. Uczniowie dowiedzieli się także, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry już od najmłodszych lat oraz jakie nawyki warto wprowadzić, by zachować zdrowy i zadbany wygląd. Pani kosmetyczka zwróciła szczególną uwagę na kwestie związane z higieną, ochroną skóry przed słońcem oraz właściwym doborem kosmetyków. Nie zabrakło również praktycznych wskazówek, które uczniowie mogą wykorzystać na co dzień. Dziękujemy za spotkanie

Zakątek Urody Gabinet Kosmetologiczny Agnieszka Golonka

GALERIA ZDJĘĆ

Uczniowie klasy VII – Wiktoria Panek, Kacper Sowiźrał oraz Marlena Toton – mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas Konkursu Przyrodniczego zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach.

To wydarzenie, które od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem, skierowane jest do uczniów szkół podstawowych z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Konkurs nie tylko weryfikuje znajomość zagadnień z zakresu biologii, geografii, fizyki i chemii, ale także rozwija ciekawość świata oraz zachęca młodych ludzi do odkrywania tajemnic przyrody.

Udział w konkursie był dla uczniów cennym doświadczeniem oraz doskonałą okazją do rozwijania pasji i zainteresowań, które mogą w przyszłości zaowocować wyborem ścieżki edukacyjnej związanej z naukami przyrodniczymi.

GALERIA ZDJĘĆ