Baśniowa Kuźnia Talentów
 
"Żyć to działać, to rozsiewać po świecie talent, energię, uczucie..."
Kuba, Wiktoria, Michał, Hubert, Sylwia, Drużyna Chłopców, Julka, Marysia - to Wy zostaliście przedstawieni jako Talenty opuszczające Baśniową Szkołę już za kilka chwil. Wasze zdolności, a przede wszystkim chęci do działania pokazały nam wszystkim, jak wiele umiejętności drzemie w uczniach naszej szkoły.
 
Dziękujemy, że zechcieliście podzielić się z całą społecznością szkolną swoimi zdolnościami. Nie ukryliście swoich predyspozycji w szufladzie, lecz pozwoliliście, by ten dar zachwycał nas wszystkich: uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.
 
Prosimy, nie spocznijcie na laurach. Podbijajcie świat!
 
Podziwianie każdej kreski - prawdziwy zaszczyt.
Wszystkie wyśpiewane dźwięki - miód dla uszu.
Przemyślane posunięcie - majstersztyk.
Szybkość, sprawność - miejsce na podium.
Mat szewski - pozamiatane.
Mocne zbicie, wiara w zwycięstwo - kolejna wygrana.
Za krokiem krok - zachwycający układ.
Pomoc bliźniemu - serdeczny uśmiech.
 

Czytaj więcej...

 

Baśniowa Kuźnia Talentów

Dziewczyna w mundurze. Harcerka od zawsze. Człowiek z sercem na dłoni. Tak bardzo krótko, a zarazem treściwie jesteśmy w stanie przedstawić sylwetkę ostatniej bohaterki naszej serii - Baśniowej Kuźni Talentów. Marysia Kurnyta z klasy 8a jest uczennicą, która nigdy nie odmawia, kiedy jest proszona o pomoc. Bardzo często zdarza się, że oferuje ją w najdrobniejszych sprawach, całkowicie bezinteresownie. Niezwykle pogodna i optymistycznie nastawiona do świata pokazuje młodszym koleżankom i kolegom, a także rówieśnikom i dorosłym w swoim otoczeniu, że dobre serce to skarb, o który trzeba dbać. Marysia od najmłodszych lat włącza się w wolontariat poprzez działalność w drużynie harcerskiej, a także wspierając akcje charytatywne organizowane w szkole. Co roku była aktywna podczas finałów WOŚP, a także w czasie akcji Harcerska Gwiazdka z Nieba.

Dziękujemy za Twoje dłonie zawsze chętne nieść pomoc innym, oczy szeroko otwarte na potrzeby bliźnich i uśmiech na twarzy, gdy zachodzi słońce. Życzymy, byś ciągle zarażała innych dobrocią, a Twój zapał do pomocy nigdy nie zgasł.

#BasniowaKuzniaTalentow

 

Galeria Marysi

 

Czytaj więcej...

 

Baśniowa Kuźnia Talentów
 
Julia Gruszka jest uczennicą klasy 8b charakteryzującą się praktycznie niegasnącym uśmiechem, który możemy zobaczyć podczas wszystkich jej występów na scenie. Uwielbia muzykę i taniec, co zauważyć mogliśmy zwłaszcza w ciągu dwóch ostatnich lat. Wówczas powstała Grupa Taneczna uświetniająca swoimi występami uroczystości szkolne i ważne wydarzenia. Julia występowała na dwóch ostatnich edycjach Tanecznych Figli – Powiatowego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych. Zaprezentowała się w duecie podczas jasełek szkolnych, a wraz z Grupą podczas Dnia Europejskiego, Dnia Ziemi, inscenizacji Akademii Pana Kleksa. Wzięła także udział w objazdowym przypomnieniu tradycji ludowej – drobów. Bal ósmoklasisty, a także dyskoteki szkolne były świetną okazją. by podziwiać Julkę w tańcach towarzyskich oraz integracyjnych.
 
Serdecznie dziękujemy za każdy Twój krok na parkiecie i scenie. Stąpaj twardo po ziemi, rozwijaj swój talent i spełniaj marzenia.

#BasniowaKuzniaTalentow

Julkowa Galeria
 

Czytaj więcej...

 

Baśniowa Kuźnia Talentów

Wiele sukcesów można osiągnąć indywidualnie, pokładając ufność jedynie w sobie, jednak w  sportach drużynowych ważna jest współpraca, zrozumienie i duch drużyny. Chłopcy z klas 8a oraz 8b wiedzą doskonale jak smakuje zwycięstwo. Reprezentowali szkołę na wielu zawodach lekkoatletycznych, tocząc walkę nie tylko z przeciwnikami, lecz także przezwyciężając własne słabości. Efektem tychże zmagań było m.in. zwycięstwo podczas gminnych oraz powiatowych drużynowych zawodów lekkoatletycznych, co poskutkowało awansem na zawody wojewódzkie. Z występu na tym szczeblu chłopcy mogą być dumni. Walczyli z najlepszymi szkołami z województwa i pokazali hart ducha. Jednak nie sama lekkoatletyka jest powodem do radości. Zawody w piłce siatkowej chłopców zakończyły się bardzo wysokim VI miejscem w województwie. Szczebel powiatowy i gminny przeszli jak burza, a o końcowej klasyfikacji decydowały niuanse. Biegi przełajowe oraz zawody w piłce nożnej kończyli na podium podczas zawodów gminnych. W skład drużyn rywalizujących wiele razy w różnych dyscyplinach, na różnych obiektach, lecz zawsze z pozytywnym skutkiem wchodzą: Jakub Andreasik, Dawid Cabaj, Bartłomiej Charchut, Patryk Jezior, Jakub Jodłowski, Konrad Staroń, Filip Pociask, Szymon Sroka, Hubert Wrona, Dawid Zima.

Chłopcom życzymy dalszych sukcesów sportowych, dużo zdrowia, samodyscypliny i niezłomnego charakteru, który w sporcie jest równie ważny jak tężyzna fizyczna.

Dziękujemy za piękne reprezentowanie szkoły, każdą kroplę potu, by wynik był jak najlepszy i  wszystkie zdobyte puchary i medale!

#BasniowaKuzniaTalentow

Drużynowa Galeria

Czytaj więcej...Sylwia Drozd - uczennica klasy 8b to nasz kolejny szachowy skarb, za którym będziemy bardzo tęsknić. W tym, zmierzającym już do końca roku szkolnym udowodniła, że jest świetną szachistką, a swoimi osiągnięciami, zarówno tymi indywidualnymi, jak również drużynowymi, sprawiała nam wiele radości. Tegoroczne sukcesy przy szachownicy to m.in. awans wraz z drużyną do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Podczas Finałowego Turnieju Szachowego Projektu "Szachy w Podkarpackich Szkołach" Sylwia zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. W VII Turnieju Szachowym o Puchar Ziemi Podkarpackiej w Sędziszowie Młp. Sylwia uplasowała się na wysokim piątym miejscu w grupie C, zdobywając również nagrodę dla najlepszej kobiety w grupie. Indywidualne Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Ropczycko - Sędziszowskiego w Szachach Sylwia zajęła IV miejsce, natomiast w klasyfikacji dziewcząt okazała się najlepsza. Znalazła się wówczas w gronie najlepszych zawodniczek turnieju, zajmując III miejsce w klasyfikacji dziewcząt.
 
Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że na tej arenie, jakże trudnych szachowych zmagań, Sylwia reprezentowała naszą Baśniową Szkołę. Drugą, a z pewnością nie ostatnią pasją naszej Królowej Szachów jest jazda konna. Zdajemy sobie sprawę, że ta informacja zaskoczy nie jedną osobę.

Życzymy Sylwii wielkich, wymarzonych sukcesów i szybkiego zdobycia tej najwyższej kategorii szachowej!
Czytaj więcej...Baśniowa Kuźnia Talentów
 
Tym razem przedstawiamy Huberta Wronę. Uczeń klasy VIIIa to niewątpliwie duży talent sportowy. Od najmłodszych lat miał zamiłowanie do piłki nożnej. Jego umiejętności zostały zauważone przez inne akademię piłkarskie, które chciałyby mieć go w swoich zespołach. Hubert osiąga sukcesy również w zawodach lekkoatletycznych, tenisa stołowego, a ostatnio wraz z drużyną siatkarską zdobył 6 miesiące w województwie. Jest bardzo lubiany zarówno wśród rówieśników jak i młodszych kolegów. Pełni funkcję przewodniczącego szkoły. Cechuje go pełen profesjonalizm w podejmowanych działaniach. Życzymy Hubertowi wytrwałości, by jego talent wciąż się rozwijał, a podejmowane decyzje były powodem do satysfakcji.