Drukuj
340237315 261402212898516 3536821055165192153 nBaśniowa Kuźnia Talentów

64-polowa szachownica, 16 bierek... W czarno-białym świecie świetnie porusza się Michał Wiater, uczeń klasy 8, którego sukcesy z ostatnich kilkunastu miesięcy chcemy dzisiaj przedstawić.

Michał jest bardzo inteligentnym, cichym i logicznie myślącym chłopakiem. Te wszystkie cechy sprawiają, że po zakończonej partii przy nazwisku naszego młodego szachisty bardzo często widnieje 1, a przy przeciwniku 0.

Rok szkolny 2022/2023 rozpoczął się sukcesami szachowymi już w październiku, w Witkowicach, gdzie odbył się III Memoriał Szachowy ks. Jana Jarosza. Michał, grając grupie B, uplasował się na V miejscu. Był to rok szczególny, bo Michał wraz z drużyną dotarł do Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. W lutym w VII Turnieju Szachowym o Puchar Ziemi Podkarpackiej w Sędziszowie Młp. Michał zajął wysokie IX miejsce w grupie C. W marcu w XII Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego Michał zajął 18. miejsce w 60 - osobowej grupie B. Również w marcu w Sędziszowie Młp. odbyły się Indywidualne Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego w Szachach, podczas których nasz uczeń zajął V miejsce. Michał często zajmuje miejsca tuż za podium, ale nie każdy wie, że na turniejach grywa z mocniejszymi przeciwnikami, jednak nigdy się nie poddaje. Zawsze walczy do końca, co jest godne podziwu. W naszej szkole wciąż pozostaje niepokonanym mistrzem szachowym.

Aktywność Michała nie ogranicza się jedynie do szachów. Jest także pasjonatem gier planszowych, które sprawiają mu ogromną radość i są jego pasją.

Michał życzymy Ci zdobywania kolejnych kategorii oraz tytułów, także tych mistrzowskich i arcymistrzowskich!