Drukuj

"Kubuś Puchatek to nasz przyjaciel,

gdy widzi miodek to w górę skacze,

Wtedy ma humor,wesołą minkę

i głaszcze swój brzuszek wielki jak piłkę".

W tym tygodniu przedszkolaki z grupy przedszkolnej "Żabki", "Tuptusie" i "Misie" obchodziły DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA. Tego niezwykle przyjaznego, ale nieco niezdarnego puchatego misia, kochającego miodek, znają i  uwielbiają dzieci na całym świecie. By uczcić ten dzień przedszkolaki przyszły ubrane w kolorach: czerwonym, żółtym i pomarańczowym. Miały okazję dowiedzieć się jaka była historia powstania książki o przygodachPuchatka oraz obejrzały prezentację, której celem było przybliżenie dzieciom postaci Kubusia Puchatka oraz jego przyjaciół. Po obejrzeniu prezentacji odbył się krótki quiz.Nie zabrakło równieżczytania książeczki o Puchatku.

Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości oraz pokazuje, że warto cieszyć się z nawet najmniejszych rzeczy. Jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie są dla niego bardzo ważne.

Przedszkolaki rozwiązywały również zagadki dotyczące przyjaciół ze Stumilowego Lasu, układały puzzle, wykonywały  prace plastyczne związane z Kubusiem. Były różne zabawy, degustacja miodku, fotobudka, piniata i inne atrakcje. To był prawdziwie Kubusiowy dzień!Uśmiech zagoścł na buzi każdego przedszkolaka, co można zauważyć na zdjęciach naszej galerii. 

 

b_150_100_16777215_00_images_20220110_204113.jpg

 

GALERIA ZDJĘĆ!!!

 

 

 

Anna Mazur