b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_Spotkaniezpolicjantem-profilaktykauzaleznien_1_Copy.JPGW środę 15 grudnia odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, panem dzielnicowym Adamem Sroką. Uczniowie klas IV – VIII w dwóch grupach wiekowych wysłuchali pogadanki na temat współczesnych zagrożeń wśród dzieci i młodzieży. Podczas prelekcji zostały poruszone zagadnienia dotyczące: nadużywania alkoholu, narkomanii, dopalaczy oraz zagrożeń internetowych i bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie dowiedzieli się, jakie konsekwencje prawne wynikają z niewłaściwych zachowań. A na koniec mieli możliwość założenia specyficznych okularów, jakimi są narkogogle i alkogogle, które symulują wiele skutków używania narkotyków czy alkoholu.

Bardzo dziękujemy panu dzielnicowemu za poświęcony czas i cenne uwagi. Mamy nadzieję, że spotkanie pozytywnie wpłynie na bezpieczne zachowania uczniów w szkole oraz poza nią.

GALERIA ZDJĘĆ!