ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU
Jak co roku we wszystkich oddziałach przedszkolnych w listopadzie świętujemy ANDRZEJKI.
W tym tygodniu nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.Dzieci przebrały się w stroje swoich ulubionych bohaterów. Tajemnicze dekoracje w salach sprawiły,że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb,z których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie mogło zabraknąć tradycyjnego lania wosku🕯, przekłuwania serduszek z imionami♥️,wróżenia z kart🃏,ustawiania bucików i innych wróżb związanych z tym świętem. Wróżby przeplatane były tańcami.
Dawno temu andrzejkowe wróżby traktowano poważnie,jednak w dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka i uważa jako wesołą zabawę.
Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji,a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzania dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.
b_150_100_16777215_00_images_20211125_174216.jpg

Anna Mazur