b_150_100_16777215_00_images_DSC_rrr.jpgPapieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie każdego roku 18 października włącza się w międzynarodową akcję modlitewną "MILION DZIECI MODLI SIĘ NA RÓŻAŃCU".

Pomysł tej kampanii modlitewnej powstał w 2005 roku w stolicy Wenezueli, Caracas, podczas modlitwy różańcowej dzieci na zajęciach religii. Wychowawczyni opiekująca się grupą powiedziała wówczas: „Wyobraźmy sobie, jakby to było cudownie, gdyby tak milion dzieci modliło się równocześnie na różańcu. Wówczas świat na pewno by się odmienił na lepsze". To zdanie wypowiedział również św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem". Tak rozpoczęła się akcja Milion dzieci modli się na różańcu

W dniu dzisiejszym nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Dołączyliśmy do dzieci  z sześciu kontynentów, z wielu krajów świata do wspólnej modlitwy różańcowej. Wszystkie dzieci przyniosły do szkoły różańce.  Dziękujemy za wspólną modlitwę. Cieszymy się, że dołączyliśmy do wielkiej rzeszy ludzi na świecie, by razem modlić się o jedność i pokój.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Tekst: Monika Daniec