b_150_100_16777215_00_images_GAALARIA.jpg

Mała szkolna galeria sztuki inspiracją dla Młodych

 

Eberhard Tröst, brzmi obco czy może raczej znajomo? Uczniowie ze szkoły w  Niedźwiadzie Dolnej bardzo dobrze znają to nazwisko. To artysta, malarz, pochodzący z Niemiec. Nasza szkoła zaprzyjaźniła się z Eberhardem kilka lat temu. Był on naszym gościem i  Jurorem w organizowanym przez nas Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym. Podczas wizyt w szkole jako artysta podziwiał przepiękne rysunki, dekoracje i prace dziecięce na ścianach budynków naszej szkoły. Chętnie rozmawiał z uczniami i nauczycielami, bo jak sam przyznał, czuł się w niej jak w prawdziwej baśni.

Eberhard Tröst namalował w swoim życiu tysiące obrazów. To człowiek o wielkim sercu. W prezencie podarował nam „swoją małą galerię sztuki”. Obrazy te to sztuka nowoczesna . Zamysłem szkolnej galerii jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży kultury i sztuki. Należy wspierać u dzieci wszelaką wiedzę o dziełach i ich twórcach, właśnie poprzez bezpośredni kontakt z nią. Każdy uczeń może przyjść, „zawiesić oko” i przeżyć chwile refleksji.

Serdecznie dziękujemy Eberhardowi za zawsze serdeczną pamięć o naszej szkole oraz bardzo cenny i miły podarunek. Zapraszamy do nas z wizytą! Do zobaczenia!

Tekst i zdjęcia: Liliana Zielińska

 

 

GALERIA ZDJĘĆ