Drukuj
Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy nasze Narodowe Święto Niepodległości. 🇵🇱
11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.
Jednak obecne obchody Dnia Nieodległości są inne niż zwykle. Trudno jest świętować i cieszyć się, gdy tak wielu Polaków jest w odosobnieniu . Jednym ze sposobów uczczenia tego święta jest śpiewanie narodowego hymnu i patriotycznych pieśni.
Pomimo zdalnego nauczania nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i aktywnie włączyła się w obchody Święta Niepodległości. Punktualnie o godzinie 11.11 dzieci z klasy „O” oraz przedszkolaki z grupy „Tuptusie” i „Misie” zaśpiewały pełną piersią „Mazurka Dąbrowskiego”. Zrobiły to z wielkim uczuciem i zaangażowaniem. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.
  
tekst: Beata Zymróz, zdjęcia: Magdalena Pociask
GALERIA ZDJĘĆ!
b_150_100_16777215_00_images_IMG_20201110_105155.jpg