b_150_100_16777215_00_images_DSC_0677.jpg

Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty – pod takim hasłem odbyła się V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch oraz Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka. Patronat medialny objęła Telewizja Rzeszów, Telewizja Ropczyce oraz gazety lokalne: Ziemia Ropczycka i Reporter.

Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie idei czytania, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać portret postaci z dowolnej baśni lub legendy. Konkurs przeznaczony był dla przedszkolaków i  uczniów szkoły podstawowej w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola i zerówki, klasy I-IV oraz V-VIII. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 4 listopada na stronie internetowej szkoły (www.niedzwiada.edu.pl).

W czterech poprzednich edycjach 5 listopada odbywała się uroczysta gala z okazji  Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, podczas której zaproszeni Goście wręczali laureatom dyplomy i nagrody. W tym roku ani Goście, ani laureaci nie zawitali w progi naszej szkoły. Jedynie dyrektor szkoły Wioletta Czemarnik, nauczyciele, pracownicy oraz przedszkolaki w pięknych baśniowych szatach  z podziwem  obejrzeli wystawę oryginalnych i pomysłowych prac.

Baśniową Galerię  przygotowali pracownicy szkoły pod kierunkiem Doroty Wośko i Jacka Kurnyty. Zaprezentowane zostały wszystkie nagrodzone portrety oraz część nadesłanych prac. Wirtualne zwiedzanie wystawy jest dostępne na Facebooku szkoły. Wśród baśniowych postaci dominowały: Czerwone Kapturki, Kopciuszki, Królowe Śniegu, Koty w butach, Baby Jagi, Brzydkie Kaczątka, Smoki i Dziewczynki z zapałkami. Nie zabrakło również postaci z legend: Pana Twardowskiego, Skarbnika czy Janosika.

W konkursie wzięło udział 1521 szkół z całej Polski.  Nadesłano 4300 prac. W czołówce uplasowały się województwa: podkarpackie, małopolskie, śląskie i mazowieckie. Nagrody i dyplomy dla laureatów zostaną wysłane pocztą na adresy szkół.

Dziękujemy Sponsorom i Przyjaciołom:

Rolmlek Sp. Jawna

Delfinek Nauka Pływania & Aqua Areobik

TelNet Ropczyce

Bank Spółdzielczy w Ropczycach

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ropczycach

Lokalna Grupa Działania Partnerstwo 5 Gmin

House Of English Szkoła Języków Obcych

Stowarzyszenie Przyjaciół Niedźwiady Dolnej

 

 

 za okazane wsparcie i życzliwość.

Serdeczne podziękowania należą się dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły, którzy poświęcili wiele dni na rozpakowywanie prac i zapisywanie danych uczestników. Najtrudniejszym zadaniem było jednak wybranie 98 laureatów i wyróżnionych spośród ponad czterech tysięcy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za niezwykłe, oryginalne i pomysłowe prace. Nauczycielom i Rodzicom za cenne wskazówki udzielane swoim podopiecznym i pomoc w dostarczeniu prac do siedziby organizatora.

 

 BAŚNIOWA GALERIA ZDJĘĆ