Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_zbiorka_zuchow_2.jpgb_150_100_16777215_00_images_DSC_0041.jpgb_150_100_16777215_00_images_zbiorka_zuchw_1.jpgDo Gromady Zuchowej „Wesołe Niedźwiadki” działającej przy Szkole Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej, dołączyły w tym roku najmłodsze zuchy z klas pierwszych. Dla klas  II i III  jest to kolejny rok zuchowej działalności. Niestety dla klasy III to już ostatni okres zbiórek. Od czwartej klasy będą mogli być harcerzami.
Na swojej zbiórce pierwszaki  dowiedziały się kim jest i jaki powinien być zuch. Zapoznali się z Prawem Zucha, przyklejając na plakacie każdy z punktów naszego kodeksu. Wsłuchując się w słowa hymnu gromady z zapałem stworzyli znaczek zuchowy. W nagrodę za zaangażowanie każdy z uczestników otrzymał kolorowy balonik ze swoim imieniem jako symbol przynależności do naszej gromady.
Klasa II jak również i III na zbiórce przypomnieli sobie prawa zucha poprzez uczestnictwo w grze terenowej na terenie szkoły. Świetnie poradzili sobie z zagadkami, odczytywaniem mapy i posługiwaniem się kompasem. W każdej bazie wykonali zadanie i zdobyli kolejne elementy układanki, które potem prawidłowo ułożone, przedstawiły najważniejsze rzeczy dla zucha: znaczek zuchowy i Prawo Zucha. Pierwsze spotkanie po takiej dłuższej nieobecności było pełne wrażeń i emocji, więc nasze zuchy z niecierpliwością czekają na kolejną zbiórkę, jak zwykle pytając o kolejne nasze spotkanie.

G A L E R I A       Z D J Ę Ć      ! ! !

Sylwia Ozga, Sylwia Białorucka, Agieszka Baran