b_150_100_16777215_00_images_20191211_094045_Copy.jpg
Święta tuż, tuż...czas więc na pieczenie pierniczków. Wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych "Żabki", " Tuptusie" i "Misie" zgodnie z przedświąteczną tradycją zamieniły się w znakomitych cukierników  i upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą Pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu (szczególne podziękowania składają "Tuptusie" pani Gosi Rachwał). Przedszkolaki w każdej grupie mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtow- aniołków, bałwanków, choinek, gwiazdek itp. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Przy pracy dzieci wykazały się wielką pomysłowością oraz zdolnościami plastycznymi. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepięknie (takie świąteczne dzieła sztuki przedszkolaków😉) Oczywiście wszyscy nie mogli się powstrzymać przed skosztowaniem ozdobionego ciastka!

Galeria zdjęć!!!

Anna Mazur