Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/eventgallery/DzienPostacizBajek2019/DSC_0783.JPG'

DSC_0783.JPG

Maska niejedną kryje tajemnicę – pod takim hasłem odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch oraz Burmistrza Ropczyc Bolesława Bujaka. Patronat medialny objęła TVP3 Rzeszów, Telewizja Miejska Ropczyce oraz gazety lokalne: Ziemia Ropczycka i Reporter.

Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej, propagowanie idei czytania, rozwijanie wyobraźni i zdolności plastycznych. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać maskę postaci z dowolnej baśni lub legendy. Konkurs przeznaczony był dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola i zerówki, klasy I-IV oraz V-VIII. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 29 października na stronie internetowej szkoły (www.niedzwiada.edu.pl), a wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce 5 listopada podczas Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W konkursie uczestniczyły 663 szkoły; w tym 260 przedszkoli. Nadesłano 2000 prac z 16 województw.

W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Paweł Boratyński, księża, radni, dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek kulturalnych, przedstawiciele ZHP, KGW, seniorów i Rady Rodziców, nagrodzeni uczniowie wraz z rodzicami i opiekunami, nauczyciele i pracownicy oraz dzieci i młodzież naszej placówki.

Dyrektor szkoły Wioletta Czemarnik przywitała zaproszonych gości i szczególne podziękowania skierowała do laureatów konkursu, którzy wykonali tak piękne i oryginalne maski. Niektórzy przybyli na tę uroczystość z bardzo dalekich stron, by osobiście odebrać dyplomy i nagrody. Dziękujemy dyrektorom szkół, nauczycielom i rodzicom, którzy umożliwili laureatom udział w tym wydarzeniu, pełnym wzruszeń i emocji.

Na szkolnej scenie zaprezentował się zespół teatralny „Wykrzyknik”, który wprowadził wszystkich w baśniowy i legendarny świat. Przedstawił legendy Pomorza ukazujące Juratę- królową Bałtyku, tajemnicze syreny i marynarzy. Wysłuchaliśmy szant i dowiedzieliśmy się, jakie skarby kryje nasze morze. Uroczystość poprowadzili Amelia Tatara i Michał Cieśla z kl. VIII.

Dziękujemy Sponsorom i Przyjaciołom naszej szkoły za okazane wsparcie i życzliwość.

Serdeczne podziękowania należą się dyrekcji, nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w przygotowania do uroczystości.

Marta Szpara

Zapraszamy do galerii zdjęć!!!