b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_PozegnanieAbsolwentowSzkoly_DSC_0970_Copy.JPGKiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna.

ks. Jan Twardowski

Gimnazjaliści i ósmoklasiści 18 czerwca 2019 r. po raz ostatni zaprezentowali się przed całą społecznością szkolną. Zakończył się pewien etap ich życia, wspólnie przebyte drogi, przedeptane ścieżki, smutki i radości, sukcesy i porażki. Przed nimi nowe cele i wyzwania. Absolwenci złożyli uroczyste ślubowanie, a także podziękowali pani dyrektor, wychowawcom, księżom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za ich trud, poświęcenie, życzliwość i wyrozumiałość. Przeprosili za popełnione błędy i przykrości. Wyrazili swoją wdzięczność, wręczając piękne kwiaty. W humorystycznych scenkach sparafrazowali słowa wybitnych poetów i pisarzy, przedstawiając codzienne zmagania uczniów ze szkolną rzeczywistością. Karolina i Bartek dostarczyli wrażeń, śpiewając wzruszające piosenki.

Uczniowie klasy VII w sposób zabawny i miły pożegnali absolwentów, wręczając im medale za ich aktywność w szkole i w internecie, uśmiech i urok osobisty, a także sposób bycia i ubierania się.

Rodzice podziękowali za trud nauczania i wychowywania swoich dzieci oraz przekazali na ręce pani dyrektor słowniki do biblioteki szkolnej i materiały dekoracyjne.

Absolwenci gimnazjum otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu pierwszej pomocy, które wręczył pan Mariusz Jodłowski z Akademii Rozwoju i Bezpieczeństwa "Prestige".

Dyrektor szkoły Wioletta Czemarnik wręczyła absolwentom nagrody za wyniki w nauce, działalność społeczną i osiągnięcia sportowe oraz życzyła sukcesów, akceptacji i realizacji wyzwań w nowych środowiskach szkolnych.

Tytuł Prymusa Absolwenta 2019 otrzymali:

Agnieszka Chodak z kl. III G, Mikołaj Wójcik i Karolina Szostak z kl. VIII

Najlepsze wyniki w nauce osiągnęli:

Agnieszka Chodak, Grzegorz Januszewski i Tomasz Świętoń z kl. IIIG; Magdalena Bereś, Amelia Jodłowska, Karolina Kowalska, Jolanta Strzałka, Karolina Szostak i Mikołaj Wójcik z kl. VIII

Pracą społeczną w Samorządzie Uczniowskim wyróżnili się:

Bartłomiej Dziedzic i Katarzyna Królikowska z kl. IIIG

Sportowe sukcesy osiągali i godnie reprezentowali szkołę:

Dawid Dziedzic, Norbert Jodłowski, Bartłomiej Kośkiewicz, Katarzyna Królikowska i Paweł Staroń z kl. IIIG; Milena Bobulska, Bartłomiej Cieśla, Amelia Jodłowska, Wiktoria Staroń, Karolina Szostak i Mikołaj Wójcik z kl. VIII

Sklepik szkolny wzorowo prowadziły:

Katarzyna Królikowska, Gabriela Laska, Patrycja Kozioł i Ewelina Krawiec z kl. IIIG

Marta Szpara