b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_KULIGPRZEDSZKOLAKOW_IMG_0575.JPG

Konik coraz szybciej mknie, aż zaczyna padać śnieg.

Konik parska, rży wesoło; my i wszystko białe wkoło.

Biały kulig, białe sanki i my biali jak bałwanki!”

Korzystając z zimowych uroków, cieplutko odziani, z dobrym humorem i wielką ochotą na białe szaleństwa dzieci z grup przedszkolnych „Żabki”, „Tuptusie” oraz „Misie” wraz z opiekunami wybrały się na na kulig do Pstrągowej. Gdy dotarliśmy na miejsce już czekały na nas wozy zaprzężone w piękne konie. Kiedy wszyscy usadowili się wygodnie na miejscach, ruszyliśmy w drogę podziwiając piękny, zimowy krajobraz. Przejazd saniami po ośnieżonej, cichej i spokojnej okolicy sprawił dzieciom dużo radości. Wszystkim dopisywały humory, było dużo śmiechu i zabawy. Na koniec czekały na nas pieczone kiełbaski i malinowa herbatka na rozgrzewkę. Dzień spędzony na świeżym powietrzu będziemy mile wspominać. Wyprawa wzbogaciła nas o wiele pięknych przeżyć oraz pozwoliła na aktywny wypoczynek i integrację dzieci z wszystkich grup przedszkolnych.

Monika Mazur, Marzena Bartusik