b_150_100_16777215_00_images_IMG_2011.JPG

„DO NAJGRZECZNIEJSZYCH DZIECI PRZYCHODZI ŚWIĘTY MIKOŁAJ…”

Do uczniów Szkoły Podstawowej im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej także przybył dziś prawdziwy Święty. W tym dniu, pełnym blasku i ciepła, odwiedziła nas wspaniała postać biskupa - św. Mikołaja wraz z towarzyszącymi mu ministrantami, aniołami i pomocnikami. Św. Mikołaj spodziewał się, że cała społeczność szkolna z niecierpliwością oczekiwała jego przybycia, dlatego dla wszystkich miał małą, słodką niespodziankę. Św. Mikołaj rozdawał drobne prezenty, opowiadał o sobie, bawił się z dziećmi, ale przede wszystkim pobudził w nas fantazję, dzięki której odkryliśmy, jak wiele możemy ofiarować innym. 6 grudnia, każdy z nas - ten mały, i ten duży, odkrywa w sobie dziecko, bo z ogromną nadzieją czekamy, że Święty, choćby z niewielkim prezentem, zapuka do drzwi naszej szkoły czy naszego domu. A kolejne „Mikołajki” dopiero za rok….

Tekst: Liliana Zielińska
Zdjęcia: Patrycja Kozioł kl. IIIG