b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_DZIEPLUSZOWEGOMISIA_014_nazwa.jpgPokochaj pluszowego misia, on przyjacielem dzieci jest...”

Podczas minionego wieku pluszowy miś stał się jedną z najpopularniejszych przytulanek na świecie. Jest on bohaterem wielu bajek oraz ulubionym towarzyszem dzieci podczas beztroskiej zabawy, jak również powiernikiem największych sekretów. Mimo, coraz nowocześniejszych zabawek, moda na pluszowe misie nie przemija. 23 listopada maluszki już po raz kolejny uczestniczyły w obchodach z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie i przytulanki. Pluszowi przyjaciele uczestniczyli z dziećmi we wszystkich zajęciach i czynnościach. Razem bawiliśmy się, rozwiązywaliśmy zagadki, słuchaliśmy wierszy i piosenek. Oczywiście, jak na takie święto przystało, było dużo tańca i radości przy „misiowych” piosenkach. Ważnym elementem zabawy było rozpoznanie i nazwanie misiów z różnych bajek: Kubusia Puchatka, Misia Jogi, Uszatka, Koralgola. Miłą niespodzianką dla dzieci było spotkanie z Misiem – Bartkiem – „najlepszym przyjacielem Kubusia Puchatka”, który zabawiał dzieci i rozdawał łakocie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również nas odwiedzi! Światowy Dzień Pluszowego Misia to kolejny dzień, który możemy zaliczyć do tych spędzonych na wspólnej zabawie w atmosferze pełnej radości i wzajemnej przyjaźni. Już misie wiedzą to najlepiej.

Tekst: Monika Mazur, Marzena Bartusik