27 maja 2026 roku cała społeczność szkolna wzięła udział w 𝐌𝐢𝐞̨𝐝𝐳𝐲𝐧𝐚𝐫𝐨𝐝𝐨𝐰𝐞𝐣 𝐀𝐤𝐜𝐣𝐢
𝐂𝐳𝐲𝐭𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐳𝐞𝐣 „𝐂𝐳𝐲𝐭𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐧𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐚𝐧𝐢𝐞” – 𝐄𝐝𝐲𝐜𝐣𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟔. Wydarzenie odbyło się na świeżym powietrzu, w otoczeniu
zieleni i pięknej
słonecznej pogody. Celem akcji było promowanie czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań książką oraz pokazanie, że czytać można wszędzie. Także w trawie i na łące wśród rówieśników. W akcji uczestniczyły przedszkolaki, klasy młodsze i starsze. W towarzystwie Dyrektor szkoły i nauczycieli uczestnicy czytali fragmenty ulubionych utworów, młodsi słuchali opowieści czytanych przez wychowawców, a także wspólnie rozmawiali o bohaterach literackich. Akcja stworzyła wyjatkową atmosferę sprzyjąjąca integracji, rozwijaniu wyobraźni oraz budowaniu pozytywnych relacji z „książką”. Uczniowie przekonali się, że książka może być doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu i inspiracją do odkrywania nowych światów.
𝐒𝐞𝐫𝐝𝐞𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐝𝐳𝐢𝐞̨𝐤𝐮𝐣𝐞𝐦𝐲 𝐖𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐦 𝐳𝐚 𝐳𝐚𝐚𝐧𝐠𝐚𝐳̇𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐰 𝐜𝐳𝐲𝐭𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐳𝐞 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐢𝐞̨𝐰𝐳𝐢𝐞̨𝐜𝐢𝐞.
https://www.czytanienapolanie.pl/czytanie-na-polanie
Międzynarodowa Akcja Czytelnicza "Czytanie na polanie" Edycja 2026