b_150_100_16777215_00_images_dowiadczenie.jpgPrzed uczniami  klasy III gimnazjum stają nowe wyzwania.
Napisanie dobrze egzaminu, następnie wybór odpowiedniej szkoły oraz kierunku kształcenia.
W tym celu dnia 22 marca wraz z opiekunem panią Wiesławą Miąso i panią Jolantą Bobulską wybraliśmy się na dni otwarte do Sędziszowa Małopolskiego. Pierwszą szkołą jaką zwiedziliśmy było Liceum Ogólnokształcące im. P. Skargi. W salach lekcyjnych mieliśmy  okazję obejrzeć fragmenty ciekawych lekcji, poznać osiągnięcia z poszczególnych przedmiotów obowiązkowych i zajęć pozalekcyjnych. Następnie udaliśmy się do Zespołu Szkół im. prof. K. Olszewskiego, gdzie mieliśmy okazje zobaczyć  pracownie  stolarską, handlową, kosmetyczną oraz fryzjerską. Obejrzeliśmy również przepiękny spektakl w wykonaniu uczniów liceum pt. ,,Czarnoksiężnik z Krainy Oz’’. 


Dnia 30 marca mieliśmy przyjemność uczestniczenia w dniach otwartych w szkołach średnich W Ropczycach. Udaliśmy się tam razem z wychowawczynią naszej klasy panią Wiesławą Miąso oraz panem Stanisławem Wośko. Jako pierwszy  odwiedziliśmy  Zespół Szkół Agro - Technicznych im.  Wincentego Witosa, gdzie obejrzeliśmy klasopracownie, mieliśmy okazje wziąć udział w konkursie kulinarnym oraz skosztowania pysznych wypieków przygotowanych przez uczniów. Następnie udaliśmy się do Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki – tu również zostaliśmy  oprowadzeni  i mile przyjęci przez nauczycieli, którzy reklamowali swe kierunki kształcenia.
Na koniec  zapoznaliśmy się z ofertą Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza, gdzie mieliśmy okazje obserwować  prace policji, straży pożarnej oraz granicznej. Również zostaliśmy oprowadzeni po klasopracowniach, bibliotece a na samym końcu po hali widowiskowo-sportowej.
Wyjazd uznaliśmy za bardzo udany, ponieważ dzięki poznaniu ofert szkół , budynków oraz nauczycieli z pewnością wybór kierunku i szkoły  będzie dla nas dużo łatwiejszy.

Z niecierpliwością oczekujemy na zajęcia warsztatowe dotyczące trafnego wyboru zawodu.
 
Tekst: Magdalena Pająk