b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_Poegnanieklasy8_IMG_9746.JPGTo były piękne dni... 

Absolwenci rocznika 2009 po raz ostatni zaprezentowali się na szkolnej scenie. Złożyli uroczyste ślubowanie i wrócili pamięcią do czasów przedszkola i klas 1-3, kiedy stawiali pierwsze kroki w szkolnej społeczności. Uświadomili sobie, że nadeszła pora na kolejny etap w ich życiu. Na dalszą drogę zabiorą ze sobą zdobytą wiedzę, doświadczenie, wskazówki i rady, które otrzymali w szkole podstawowej. Przed nimi nowe wyzwania, „nauka i praca. I całe życie nieproste”. Czy zapomną o ludziach i  miejscu, w którym spędzili dziewięć lat? Być może czas zatrze w ich pamięci niektóre mało istotne wydarzenia, „lecz szkolne lata to baśń zaklęta, o której każdy z nas wciąż pamięta”. Żegnając się, absolwenci skierowali słowa podziękowania do pani dyrektor, księży, wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Nie zabrakło również przeprosin za przykrości i wybryki.

Uczniowie klas siódmych poprowadzili ceremonię pożegnania. Bardzo serdecznie i wzruszająco scharakteryzowali osobowości ósmoklasistów. Docenili ich osiągnięcia w nauce, sukcesy wokalne, aktorskie, sportowe. Żartobliwie odnieśli się do szkolnych wybryków i wręczyli pożegnalny upominek. Nie zabrakło mocnych uścisków, wzruszeń i łez.

Pani dyrektor podziękowała absolwentom za wspólnie spędzone lata, życzyła sukcesów w dalszej nauce i dodała, że mury tej szkoły są zawsze dla nich otwarte. Wręczyła nagrody za osiągnięcia w nauce i pracę w samorządzie uczniowskim.

Tytuł Prymusa Absolwenta 2020 – 2024 otrzymali Ilona Pawlus i Karol Uchman.

Na nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce zasłużyli: Ilona Pawlus, Karol Uchman i Kamil Tokarz.

Za pracę w samorządzie nagrodę otrzymał Maciej Dziedzic.

Z nadzieją, prawie dorośli ruszają na nowe szlaki swojego życia, pamiętając słowa:

„Otwarci, prawi, pełni miłości,

Idźmy odważnie przez nasze życie,

By w końcu drogi bez wątpliwości

W lustro popatrzeć na swe odbicie”.

Drodzy Absolwenci, życzymy Wam, byście szli przez życie „lekko jak motyl” i „pewnie jak tancerz”, a na pewno pokonacie wszystkie przeszkody i dotrzecie do wyznaczonego celu.

GALERIA ZDJĘĆ