Już światła płoną w tysiącu sal,

To królowa angielska dziś wydaje bal,

Bal to niezwykły, będzie gości wiele…

b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_britishday_1.JPG1 czerwca 2023 z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka świętowanie w baśniowej szkole rozpoczęto balem u Królowej angielskiej. Gościli u niej; Robin Hood, Szekspir, Romeo i Julia, piłkarze z klubu piłkarskiego, Sherlock Holmes z Watsonem, James Bond, Jaś Fasola i Harry Potter. Bal uświetniły występy solowe piosenki Beatlesów i angielskiej divy Adele. W przedstawienie zaangażowała się grupa przedszkolna „Tuptusie” z angielskim pokazem mody, a w postacie z balu wcielili się uczniowie z klas: VI a i przedstawiciele klas III a, IV, V a, V b, VI b, VII i VIII a i VIII b. Sceną finałową był wspólny taniec „Chocolate” grupy tanecznej i aktorów.

Dyrektor Szkoły Wioletta Czemarnik ogłosiła wyniki VII Szkolnego Dyktanda z Języków Angielskiego i Niemieckiego, a także Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.

Finalistami Dyktanda z Języka Angielskiego zostali:

I miejsce: Dawid Cabaj z kl. VIII b

II miejsce: Julia Gruszka z kl. VIII b

III miejsce: Anna Przypek z kl. VIII b

Finalistami Dyktanda z Języka Niemieckiego zostali:

I miejsce: Anna Przypek z kl. VIII a

II miejsce: Wiktoria Białorucka z kl. VIII b

III miejsce: Wiktoria Królikowska z kl. VIII a

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur:

Oliver Czarnecki z kl. III a zdobył wyróżnienie

Michał Wiater z kl. VIII a otrzymał nagrodę za najlepszy uzyskany wynik w szkole

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy zdolności językowych i matematycznych.

A w jakim kraju europejskim zagościmy następnym razem? Ale to dopiero za rok!

GALERIA ZDJĘĆ!!

Tekst: Liliana Zielińska, Wiesława Miąso, Natalia Stasik