Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_PosmakujWRopczycach_307667705_559819202612637_3794954174415896404_n.jpg „POSMAKUJ W ROPCZYCACH”

Pod takim tytułem w sobotę, 24 września, odbyła  się na ropczyckim rynku targowym II edycja Międzyszkolnego Konkursu Kulinarnego o takim tytule. I my po raz drugi wzięliśmy w nim udział. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury im. Józefa Mehoffera w Ropczycach.

Doskonalenie umiejętności kulinarnych, promowanie stylu zdrowego odżywiania, wspólne spędzanie czasu, aktywizacja, rekreacja, ale przede wszystkim dobra zabawa były celem tego wydarzenia.

Impreza rozpoczęła się od degustacji i konkursu na najsmaczniejsze ciasto. Do rywalizacji stanęli mieszkańcy i instytucje z terenu naszej gminy. Nie zabrakło wśród nich naszej szkoły. Dzięki uprzejmości i wspaniałemu talentowi cukierniczemu pani Małgorzaty Skóry, przewodniczącej Rady Rodziców, zdobyliśmy I miejsce. Serdeczne podziękowania i ogromne gratulacje. „Sernik z pszczółkami” wyglądał i smakował wyśmienicie.

W drugiej części programu znalazł się konkurs kulinarny pn. „Mistrz kuchni” dla uczniów klas 4 – 6 szkół z terenu Miasta i Gminy Ropczyce. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Wiater, Rita Darłak, Emilia Jezior i Milena Wiater. Zgadywanie smaków, obieranie ziemniaków na czas, ubijanie piany, układanie puzzli czy pytania z wiedzy kulinarnej to zadania dla drużyn konkursowych. Nasza drużyna była najlepsza i wywalczyła I miejsce wśród 9 innych zespołów. Wielkie brawa i gratulacje. Dziewczynki otrzymały pamiątkowy dyplom, cenne nagrody i słodycze.

Uczestniczkom dopisywały świetne humory, a spędzony wspólnie czas pokazał, że zdrowy tryb życia można promować na różne sposoby.

GALERIA ZDJĘĆ!

Tekst i zdjęcia: Liliana Zielińska