Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_WycieczkaDoEnergylandii_307448359_559394985988392_9013617131508956661_n.jpgMoc wrażeń tylko w Energylandii !

Zadra! Hyperion! Mayan! Apocalypto! – ekstremalne, przyprawiające o zawrót głowy, budzące przerażenie! Tak twierdzą niektórzy, patrząc na te urządzenia w Parku Rozrywki w Zatorze.

Uczniowie naszej szkoły mają na ten temat odmienne zdanie. 22 września, wczesnym rankiem udali się w krótką podróż do województwa małopolskiego, by stawić czoła najwyższym i najszybszym kolejkom górskim typu mega coaster w Europie. Wykazując się odwagą, pokonując własne słabości, przekonali się na własnej skórze jaka to fenomenalna rozrywka. Zmierzyli się ze strachem, osiągnęli maksimum adrenaliny, ale również odczuli potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach. Wśród śmiałków, którzy przetrwali ogromne przeciążenia, niesamowite przejażdżki pełne pętli i przechyleń byli uczniowie kl. VI – VIII. Początkowo bladzi, z szumem w uszach i nietęgą miną schodzili z tych urządzeń, by po chwili cieszyć się i z uśmiechem planować dalszą zabawę.

Ci, którzy mieli dosyć mocnych wrażeń, spędzali czas w Teatrze Egypt, oglądając popisy artystów w Talent Show. Pokaz zatytułowany „Aquatar” był kolorowy i bajkowy, ponieważ rekwizyty i scenografia  poddane światłom  UV oraz Led tworzyły niesamowite efekty.

Mimo chłodu i niewielkiego deszczu wyprawa do Energylandii była udana, a frytki i gorąca herbata smakowały wyśmienicie. Wracaliśmy do domu w dobrych humorach, z dodatkowym pasażerem – ogromnym psem, którego wygrała Emilka z kl. VIa.

GALERIA ZDJĘĆ!

Tekst: Marta Szpara

Zdjęcia: Liliana Zielińska, Marta Szpara