Drukuj

b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_SerceiPomoc2022_IMG_20220624_104855.jpgW bieżącym roku szkolnym klasa IV uczestniczyła w autorskim projekcie Podkarpackiego Kuratora Oświaty dla szkół podstawowych województwa podkarpackiego
SP – to więcej niż szkoła podstawowa! SP! SERCE i POMOC!
Projekt umożliwił uczniom klasy III przyjazne przejście na wyższy etap edukacyjny. Głównym celem realizowanego w naszej szkole programu była integracja uczniów, którzy z dwóch klas trzecich połączeni zostali w jedną klasę czwartą. Od początku musieli oni budować nowe relacje koleżeńskie, a dodatkowo zapoznać się z wymaganiami nowych nauczycieli uczących ich w klasie IV. W ramach tego projektu dzieci uczestniczyły w wielu wydarzeniach. We wrześniu 2021 roku odbyło się ognisko integracyjne dla uczniów i nauczycieli. Pozytywnych emocji dzieciom i dobrej zabawy dostarczyły „Dyskoteka pod chmurką”, Bal Baśniowy, wyjazd do FlyParku i do kina. Świetną okazją do integracji uczniów i nauczycieli były wycieczki, dwudniowa do Kazimierza Dolnego i Sandomierza oraz do „Ptasiego Raju”.
Podczas lekcji uczniowie rozwijali swoje zainteresowania i kształtowali wartościowe postawy realizując wiele projektów m.in. Eko – Projekty, Ciekawe miejsca w Polsce. Dzieci nabywały różne umiejętności pracy w zespole poprzez udział w zawodach sportowych, warsztatach teatralnych, konkursach plastycznych, zajęciach tanecznych. Chętnie uczestniczyły w zajęciach pozalekcyjnych takich jak: Gry Planszowe, Szachy, Harcerstwo, SKS – piłka nożna, Nocki, które budowały klimat bezpieczeństwa. W miłej atmosferze uczniowie mogli liczyć na pomoc i wsparcie w pokonywaniu trudności.
Program SP! SERCE i POMOC! Będzie kontynuowany przez obecną klasę trzecią.

 Jolanta Bobulska, Agnieszka Kucab, Elżbieta Strzałka i Monika Kramarz

GALERIA ZDJĘĆ!