Karta rowerowa 2022

13 czerwca nie był piątkiem, nie był też w żadnym stopniu dniem pechowym. Właśnie tego dnia, w słoneczny, piękny poranek uczniowie klasy IV stanęli przed nie lada wyzwaniem. Podchodzili do swojego pierwszego ważnego egzaminu, który sprawdzał ich
umiejętności praktyczne jazdy rowerem.
Po kilku miesiącach nauki znaków, zasad pierwszeństwa poruszania się na różnego rodzaju drogach, obsługi roweru oraz pierwszej pomocy przyszedł czas, by sprawdzić swoje umiejętności przed funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.
Uczniowie dzięki rzetelnej pracy oraz skupieniu w czasie egzaminu zakończyli go pozytywnie.
Policjanci uczulili młodych kierowców na to, by ich oczy były zawsze szeroko otwarte. Przypomnieli także o tym, że kask niejednokrotnie może uratować życie, a odblaski potrafią dać sygnał pozostałym uczestnikom ruchu, że jestem obecny na jezdni.

Obejrzyjmy jak do tego dosżło..