b_150_100_16777215_00_images_eventgallery_Nocneplanszo-granie_20220610_235623.jpgZ okazji 660 - lecia nadania Ropczycom praw miejskich, nasz Szkolny Klub Gier Planszowych, zorganizował wyjątkową "nockę". Nasi uczniowie zagrali w nietypową planszówkę, złożoną z 660 pól. Planszą została sala gimnastyczna, a pionkami sami gracze. Uczestnicy gry podzielili się na pięć drużyn, których zadaniem było pokonać całą planszę i jak najszybciej dotrzeć do mety. W trakcie gry rozwiązywali wiele zadań: matematycznych, muzycznych, sportowych itp. Tematem przewodnim gry była historia Ropczyc, dlatego też uczniowie musieli wykazać się wiedzą o tym mieście. Wygrała drużyna w składzie: Karolina Babicz, Weronika Cwanek, Paulina Mikowska, Jakub Skóra i Dawid Zima.

Po kolacji odbyły się miniturnieje w grach planszowych: "Kto pozmywa" i "Uno". Laureatami gry "Kto pozmywa" zostali: Michał Wiater – I miejsce, Oliwia Orkisz – II miejsce, Kacper Strzałka – III miejsce, Natalia Pociask – IV miejsce. Natomiast w grę "Uno": Jan Kozioł - I miejsce, Sylwia Drozd – II miejsce, Anna Kozioł – III miejsce. Dalsza część nocy upłynęła na towarzyskich rozgrywkach planszówkowych i szachowych.

GALERIA ZDJĘĆ!